Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatından iddialarla ilgili yalanlama

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, bazı basın ve yayın organlarında çıkan iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatından iddialarla ilgili yalanlama
06 Ocak 2014 Pazartesi 19:53

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, bazı basın ve yayın organlarında çıkan iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Ulusal gazetelerde İHH Başkanı Bülent Yıldırım ile yapılan röportajlarda, müvekkiline bazı dava dosyalarının gönderildiği, kişilerin mahremiyetinin ihlal edildiği ve başkanlığını yaptığı derneğin itibarsız hale getirilmeye çalışıldığı şeklinde haksız ve mesnetsiz suçlamalarda bulunulduğunu dile getiren Albayrak, "Öncelikle ve önemle belirtelim ki adı geçenin bu konuda sunduğu tek delil (!) kendi iddiasından ibarettir. Esasen başka bir delil sunulması da mümkün değildir. Nitekim Bülent Yıldırım da bu hususu 'Bize gelen bilgi' şeklinde ifade ederek iddianın soyut ve mesnetsiz olduğunu bizzat ortaya koymuştur." dedi.

Söz konusu röportajdaki mesnetsiz iddiaların, son dönemlerde birileri tarafından ısrarla ve bir plan dahilinde yürütülen iftira kampanyasında yer alan argümanların tekrarı mahiyetinde olduğuna dikkat çeken Albayrak, şöyle devam etti: "Camiaya yönelik, mevhum, mesnetsiz, asılsız iddiaları içeren bu röportajlar, daha önce medyada gündeme getirilen 'Bir savcı üç polis ile terör örgütü ilan etme' projesinin devam ettiğini açık bir şekilde göstermektedir. Ortada iddia edildiği gibi hukuka aykırı tutum ve davranışlar var ise herkese düşen bu konuyu delilleri ile birlikte hukuki mercilere intikal ettirmekten ibaret olup, aksine davranış masum insanlara atılacak bir iftiradan yahut kara propaganda malzemesi olmaktan öte bir anlam taşımayacaktır. Müvekkilim tarafından röportajda bahsedilen ve benzeri iftiralar her seferinde kesin bir dille reddedilmiş olmasına rağmen, bu iftiraların ısrarla ve mesnetsiz olarak tekrar dile getirilmesi hukuk, mantık ve ahlakla kabili telif değildir. Söz konusu iftira ve hakaretle ilgili olarak gerekli yasal başvuruların yapıldığı hususu da kamuoyuna saygı ile duyurulur."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×