'Fethullah Gülen Hocaefendi ve hizmetleriyle gurur duyuyoruz'

Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Birliği Federasyonu Genel Başkanı Muzaffer Okumuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın, Fethullah Gülen Hocaefendi’ye yönelik ağır ifadelerine tepki gösterdi.

'Fethullah Gülen Hocaefendi ve hizmetleriyle gurur duyuyoruz'
29 Ocak 2014 Çarşamba 14:23

Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Birliği Federasyonu Genel Başkanı Muzaffer Okumuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın, Fethullah Gülen Hocaefendi’ye yönelik ağır ifadelerine tepki gösterdi. Bir Erzurumlu olarak Hocaefendi’nin yaptığı hizmetlerden gurur ve onur duyduklarını söyleyen Okumuş, “Ulvi ve hakkı tebliğ etmiş, dünyada Türk-İslam kültürünü anlatan, yaşatan, yaşatmaya çalışan bu değerlerimize sahip çıkmak bizim asli görevimizdir.” dedi.

Hocaefendi’nin, dünyanın her tarafında İslamiyet'in, iffetin, ihlasın anlatılması için hizmet ettiğini, böyle ulvi değerlerin rencide edilmemesi gerektiğini belirten Genel Başkan Okumuş, “Böyle ulvi değerlerimizi rencide etmek, kimseye saadet ve mutluluk getirmez. Ah alarak mağdur ve mazlum insanları rencide etmek, insanları mutlu etmez. Bizim bu günden yarına birliğe, beraberliğe ihtiyacımız var. Müslümanın Müslümana zulmetme hakkı yoktur.” şeklinde konuştu. Bugüne kadar hiçbir siyasi partinin yapamadığı ancak Hizmet Hareketi'nin vesile olduğu Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na katıldığını ifade eden Muzaffer Okumuş, “Türkçe Olimpiyatları’nda bu ülkenin bir evladı olarak gurur duydum. Bulgaristan’dan gelen bir çocuk İstiklâl Marşımız'ı okudu, tüylerimiz diken diken oldu. Brezilya’da, Şili’de, Afrika’da, Moğolistan’da, dünyanın her yerinde bizim kültürümüz, bizim ahlâkımız, bizim İslam anlayışımız anlatılmaktadır. Türkçe dili, dünyanın her yerinde konuşulmaktadır. Bu, Hizmet Hareketi'nin bir katkısıdır. Bu açıdan takdir etmek gerekir. Samimi duygularla dünyanın her tarafında hizmet eden bu insanları rencide etme hakkına sahip değiliz. Bu konuda yetkili ve sorumluları sağduyuya, metanete, sabra ve hoşgörüye davet ediyorum.” dedi.

'HOCAEFENDİ BİZİM İFTİHAR ETTİĞİMİZ BİR ZAT'

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Erzurumlu olduğunu, onunla iftihar ettiklerini söyleyen Okumuş, “Hocaefendi, bizim onur duyduğumuz, iftihar ettiğimiz önemli bir İslam ve fikir adamı, büyük bir zat. Allah, sağlık ve uzun ömürler versin. Ben yaptığı bu hizmetlerden bir Erzurumlu olarak iftihar ediyorum. Dünyada eğer var olduğunuzu hissettirmek istiyorsanız, dünyanın her yerinde adınızın, kültürünüzün, inancınızın yaşaması lazım. Bunu yaşatan milletler ve uygarlıklar ayakta kalır. Bu konuda 162 ülkede benim kültürümü, inancımı, değerlerimi, eğer bunun adı hizmet kervanı, Hocaefendi’nin hizmetinde bulunan yüreğini ortaya koymuş kardeşlerimiz yapıyorsa bunu takdir etmek lazım. Burada riyakârlık yok, burada rant yok. Burada şahsa ve nefse ait hizmet yok. Burada tamamen Allah rızası için memleketimizin, milletimizin kültürel değerlerini dünyaya anlatmak var.” şeklinde konuştu.

Federasyonu Genel Başkanı Okumuş, sözlerini, “Güç ve iktidar, insanları, Allah korusun hataya da sürükleyebilir ama maneviyat varsa, inanç varsa, ahlâk varsa orada huzur vardır, kardeşlik, mutluluk vardır. Bu konuda hizmet edenlerin de Allah yardımcısı olsun. Biz de hocamızı bu hizmetlerinden dolayı saygıyla, şükranla anıyoruz.” diye noktaladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×