Fethullah Gülen Hocaefendi hakkında açılan soruşturmada çarpıcı detay

Fethullah Gülen Hocaefendi hakkında açılan soruşturmada şok bir detay gün yüzüne çıktı. Soruşturmanın sadece Hocaefendi’yi değil Başbakan Recap Tayyip Erdoğan’ı da kapsadığı belirlendi. Bugün gazetesinde yer alan özel habere göre,...

Fethullah Gülen Hocaefendi hakkında açılan soruşturmada çarpıcı detay
07 Mayıs 2014 Çarşamba 12:38

Fethullah Gülen Hocaefendi hakkında açılan soruşturmada şok bir detay gün yüzüne çıktı. Soruşturmanın sadece Hocaefendi’yi değil Başbakan Recap Tayyip Erdoğan’ı da kapsadığı belirlendi. Bugün gazetesinde yer alan özel habere göre, Hocaefendi’ye soruşturma için dayanak yapılan suç duyurusunda ilk sırada şikâyet edilen kişi Başbakan Erdoğan.

Bugün’ün haberine göre Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun tarafından başlatılan soruşturmaya, Cengiz Ordahan isimli Adapazarı’nda yaşayan eski bir askerin Başbakanlık İletişim Merkezi ile birlikte Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, siyasi partiler ve barolara yaptığı ihbar dayanak gösterildi. Hocaefendi’ye soruşturma için dayanak gösterilen ve 21 Mart 2014 tarihli ihbar mailinin içeriğinde esas şikayet edilen kişinin Başbakan Erdoğan olduğu ortaya çıktı. Mailde başbakana ve yargı mensuplarına ağza alınmayacak derecede seviyesiz hakaretler yer alırken “Hasta Ruh ve Zihin Sahibi” olarak nitelendirilen “Başbakan Erdoğan ve Yapılanmasının” bertaraf edilmesi isteniyor.

BAŞBAKAN’A BAĞLI YAPILANMA

Bu mail üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın sadece Fethullah Gülen ile değil Başbakan hakkında da inceleme başlattığı öğrenildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bu şikayet üzerine fezleke düzenleyerek Adalet Bakanlığı aracılığıyla TBMM’ye göndermesi gerekiyor. Birçok suçtan da sabıkası olan eski asker Cengiz Ordahan’ın şikayetinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2014/51738 sayılı numarası üzerinden yürütüldüğü öğrenildi. Savcı Serdar Coşkun tarafından ihbar maili ve hükümete yakın gazetelerin Hocaefendi ve Hizmet Hareketi aleyhine yaptıkları haberlerin kupürlerinin eklenerek 9 Nisan 2014’te Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne yazı yazıldığı belirtildi. Yazıda Cengiz Ordahan’ın ifadesinin alınması ve mailde belirtilen Fethullah Gülen yapılanmasında yer alan kişilerin kimler olduğunun tespit edilmesi istendi.

Aynı mailde yer alan Başbakan Erdoğan ve yapılanmasında yer alan kişilerin tespiti ile ilgili, emniyete herhangi bir talimat verilip verilmediği merak ediliyor. Başbakan Erdoğan’ın anayasa gereği dokunulmazlığı bulunduğundan hakkında savcılığın soruşturma yetkisi bulunmuyor.

Ancak mailde iddia edilen Başbakan Erdoğan’a bağlı yapılanmanın tamamının yasama dokunulmazlığının bulunmadığına dikkat çekilerek savcılığın bu konuda nasıl hareket edeceği merak ediliyor.

Haberde, içinde ağır hakaretlerin yer aldığı bir maile dayanılarak Hocaefendi hakkında soruşturma yapılırken, aynı mailde daha büyük vurgu yapılan Başbakan Erdoğan hakkındaki iddiaların görmezden gelinmesi halinde çifte standart uygulandığı anlamına geleceği belirtiliyor.

İşte skandal ihbar maili:

Konusu: Hasta Ruh ve Zihin Sahibi Recep Tayyip ERDOĞAN ve Yapılanmasının BERTARAF edilmesi

İçeriği: “Sayın yetkili, ilk olarak ekte bulunan satılık ve taraflı, hain, korkak ve dalkavuk yargı unsurlarından başlayarak kalemlerini kırmanız, hukuk adamı sıfatlarına yönelik diploma, sertifika, baro kayıtları, tüm kazanımlarını iptal ederek ve yok sayarak meslekten tart etmeniz, kendi içinizdeki aşağılık ve alçakları temizlemeniz, anayasa ve kanunların, hak ve özgürlüklerin ayaklar altına alındığı ve ülkenin elim, vahim, hazin ve tehlikeli gidişatına korkak ve satılık, hukuksuz ve adaletsiz yargının seyirci kalarak ağızlarından salyalar akıtan hırsız, korkak, sapık, şizofren, yobaz, cahil, zavallı sonu gelmiş bir şahsın memuriyet görevlerini ihmal ve inkar ile görevlerinizi kötüye kullanmanız suretiyle ülkeyi adeta oyuncağa çevirmesine izin vermenizden dolayı cesaret bulduğu haliyle Recep Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen ve şerefsiz tüm yapılanmasının, halkın bekası ve selameti adına halk için var edildiğiniz ve halka hizmetle vazifeli, sorumlu, yükümlü ve zorunlu olduğunuz, adaletin bir gün en çok sizlere (yargı erki) lazım olacağını ve yaşanan bugünlerin (acı, çile, dert, sıkıntı, ızdırap, stres) halk nazarında asla unutulmayacağını ve zamanı geldiğinde ayırım yapılmaksızın hukuk yoluyla herkese hesap sorulacağını da düşünerek derhal gereğinin bertaraf edilmelerini önemle rica ederim.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×