Fethiye'ye modern Kur'an kursu yapılıyor

Muğla'nın Fethiye ilçesinde hayırseverlerin katkılarıyla yapılan iki cami ibadete açılırken Karaçulha Bölge Yatılı Kur’an Kursu’nun da temeli atıldı.

Fethiye'ye modern Kur'an kursu yapılıyor
21 Aralık 2013 Cumartesi 14:28

Muğla'nın Fethiye ilçesinde hayırseverlerin katkılarıyla yapılan iki cami ibadete açılırken Karaçulha Bölge Yatılı Kur’an Kursu’nun da temeli atıldı. Dualarla gerçekleştirilen açılışa Fethiye'deki siyasi ve bürokratların büyük katılım gösterdiği gözlendi.

Babataşı Mahallesi’nde vatandaşların desteğiyle yapılan Rıdvan Camii ve Karaçulha beldesinde bulunan Keskinler Camii törenle ibadete açıldı. İki caminin açılışı için Rıdvan Camii’nde bir tören düzenlendi. Açılışa vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Cami açılışının ardından bölgenin en büyük ve modern Kur'an kursu için temel atma töreni düzenlendi. Fethiye İlçe Müftülüğü tarafından Karaçulha Çalıca Mahallesi’nde eski Kur’an kursunun yerine yapılan yeni Kur'an kursu için de başka bir tören düzenlendi. Eylül ayı sonunda ilk çalışmalarına başlanan ve alt yapı çalışmaları tamamlanan Kur'an kursu için temel atıldı. 170 yataklı, 250 öğrenci kapasiteli, 500 kişilik bir konferans salonuna sahip olacak yeni tesisin açılışına Muğla Vali Yardımcısı Sebahattin Kapıcı, Muğla İl Müftüsü Hasan Başiş, Fethiye Kaymakam Vekili Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken ile birlikte siyasiler ve diğer yöneticiler katıldı.

Dünyaca ünlü hafızlar Ali Tel ve Adem Kemanece’nin seslendirdiği ilahiler ve okunan Kur’an-ı Kerim ile başlayan temel atma töreninde Fethiye İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu bir teşekkür konuşması yaptı. Seydikemer’in ilçe konumuna gelmesi ve Fethiye’den ayrılmasından dolayı Fethiye'de yatılı Kur’an kursu bulunmadığını kaydeden Kadıoğlu, "Temelini attığımız bu yatılı Kur’an Kursu 170 yataklı, 250 öğrenci kapasiteli, 500 kişilik bir konferans salonuna sahip ve içerisinde cami, kütüphane ve ders çalışma salonuna sahip bir projeyi kapsıyor. Çağın en son standartlarına uygun bir Kur’an kursu binasını buraya oluşturacağız. Fethiye ilçemizde bu yıl 22 öğrenci hafızlık diploması almıştır. Bu öğrenci sayılarını fazlalaştırmak amacı ile böyle tesislere ihtiyacımız var. Bu yatılı Kur’an kursunun açılışını gerçekleştirene kadar ben ve çalışma arkadaşlarım gece gündüz çalışacağız.” dedi.

Camiler ve temeli atılan Kur’an kursunun birlik ve beraberliğin yarattığı bir sonuç olduğunu söyleyen Muğla İl Müftüsü Hasan Başiş de, yeni cami ve Kur'an kursunun Fethiye'ye hayırlı olmasını diledi. Buralarda insanlara güzel ve hayat boyunca lazım olacak bilgiler verileceğini sözlerine ekleyen Basiş, verilen eğitimler ile vatana ve millete hayırlı insanlar ve ecdatlar kazandırılacağını söyledi. CİHAN

Fethiye'ye modern Kur'an kursu yapılıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×