Fethiye’ye il tabelası

'Fethiye İl Olsun Hareketi', ilçenin girişine 'Fethiye İli, Hoşgeldiniz' yazılı temsili tabelalar astı.

Fethiye’ye il tabelası
20 Mart 2015 Cuma 12:30

Fethiye Belediyesi’nin önderliğinde ilçedeki 38 sivil cemiyet kuruluşunun desteğiyle geçen 23 Şubat’ta kurulan 'Fethiye İl Olsun Hareketi' ilçe girişindeki tabelalara 'Fethiye İli Hoşgeldiniz' ve 'Güle Güle' yazılı afişler astı. 6 m. uzunluğunda ve 3 m. boyundaki temsili tabelalarda ’Nüfus: 340082, Rakım: 1’ ibareleri de yer aldı. 140 bin 509 nüfuslu Fethiye’nin tabelalardaki nüfus sayısı, il olunca Fethiye’ye dahil edilmesi istenen Ortaca, Dalaman, Seydikemer ve Kaş ilçelerinin nüfusları toplanarak ortaya çıktı. Tabelaların sağ alt köşelerinde ise 'temsilidir' ifadesi yer aldı.


'İL OLDUK' SANDILARMuğla- Fethiye karayolunda seyir halindeki sürücüler ve çevrede oturanlar tabelaları görünce Fethiye’nin il olduğunu sandı. Büyük şaşkınlık ve neşe yaşayan vatandaşlar, tabelanın fotoğrafını çekmek için cep telefonlarına sarıldı. Bazı yurttaşlar uzun zaman tabelaların temsili olduğunu anlayamayınca, ortaya enteresan görüntüler çıktı. Tabelayı görüp ansızın yavaşlayan bir takım vasıta şoförleri ise kaza tehlikesi atlattı.

Tabelanın fotoğrafını çekerek sosyal paylaşım sitesindeki adresinden takipçileriyle paylaşan lise öğrencisi Mehmet Özkoç, "Tabelayı görünce fazla aşırı mesut oldum. İl olmanın bize ne fayda sağlayacağını bilmiyorum. Vergilerde yükseliş olur mu? Yollar yapılıyor mı? Bilmiyorum. İnşallah hayırlı olur" dedi. Motosikletiyle geçerken tabelayı görünce kocaman şaşkınlık yaşadığını dile getiren İsmail Koca, "Tabelayı görünce şoka girdim. Olup olmadığını henüz bilmiyorum. Ben de size soracaktım" diye konuştu.

Fethiye Belediye Başkanı DP’li Behçet Saatcı, sosyal medya hesabında tabelaların fotoğrafıyla müşterek "Her şey inanmakla başlar. Biz inanıyoruz, siz de inanın" biçiminde mesaj yayınladı.

110 BİN İMZAYA ULAŞILDI

Diğer yandan Fethiye’nin il olması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’e gönderilmek üzere başlatılan imza kampanyasında, 110 bin imzaya ulaşıldı. Kampanyaya yurttaşlar ve esnaf da destek veriyor. Vatandaşlar araçlarının arkasına ’82 F 2015’ yazılı etiket, ofis malikleri de dükkanlarının camına ’Fethiye İl Olsun’ çıkartmaları yapıştırıyor. Kampanya ticari vasıta ve dolmuş şoförlerinin de verdiği destekle her geçen gün büyüyor.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×