Fenerbahçeliler 'adalet' için Anıtkabir'i doldurdu

Fenerbahçe Spor Kulübü taraftarları, düzenledikleri program ile Anıtkabir’e yürüdü.

Fenerbahçeliler 'adalet' için Anıtkabir'i doldurdu
23 Mart 2014 Pazar 16:38

Fenerbahçe Spor Kulübü taraftarları, düzenledikleri program ile Anıtkabir’e yürüdü. Anıtkabir’deki Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a ise taraftarlar yoğun ilgili gösterdi. Aziz Yıldırım’a sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlar, "Hırsız Tayip Erdoğan", "Mustafa Kemal’in Askerleriyiz" gibi sloganlar attı.

Ankara Fenerbahçeliler Derneği’nin 'Türkiye için adalet, Fenerbahçe için adalet' temasıyla düzenlediği programa Aziz Yıldırım'ın yanı sıra yönetim kurulu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aslanlı yolun geçilmesi ile başlayan program, mozoleye çelenk konulması ile devam etti. Çelenk koyma işlemine sadece Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nda bulunan üyeler katıldı. Mozoleye çelenk koyma işleminin ardından saygı duruşu yapıldı, ardından Aziz Yıldırım Anıtkabir özel defterini imzaladı.

Yıldırım, deftere şu ifadeleri yazdı: “İtibar ve iltifatlarınıza mazhar olmuş yegane ruhu Kuvayı-i Milliye olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başkanı olarak heyecan ve gururla huzurunuzdayım. İşgal altındaki bir ülkeyi çağdaş, demokratik bir ülke haline getiren irade ve devrimlerinize sahip çıkma konusundaki karalılığımız ve mücadelemiz tamdır. İstikbalde dahi bir gün, yurdun tüm toprakları işgal edilmiş, tüm tersanelerine girilmiş, bütün kaleleri zapt edilmiş ve bütün orduları dağıtılmış olsa da istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetinde kaldığımızda dahili ve harici bedhahlara karşı içinde bulunacağımız vaziyet çok namüsait bir mahiyette tezahür etmiş olsa da rahat uyu atam, yolun yolumuz, andın andımız olacaktır. Söz veriyorum ki devrimlerinizi ve ilkelerinizi unutturmak isteyen karanlık yüzünde yanan son bir ışık kalacaksa o Fenerbahçe olacaktır. Ve muhtaç olduğumuz yegane kudret yolunuzda akmak için bir dakika bile tereddüt etmeyecek olan damarlarımızdaki asil kanımızdadır. Her gün biraz daha artan özlem ve hasretinizle."

CİHAN

Fenerbahçeliler 'adalet' için Anıtkabir'i doldurdu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×