Fenalaşan dağcı savaş helikopteriyle kurtarıldı

Aksaray'da Hasan Dağı’na tırmanış yaptığı sırada fenalaşan dağcı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Muharebe Arama ve Kurtarma (MAK) ekipleri tarafından bulunduğu yerden Cougar tipi savaş helikopteri ile kurtarıldı.Bir grup arkadaşıyla birlikte...

Fenalaşan dağcı savaş helikopteriyle kurtarıldı
11 Mayıs 2014 Pazar 22:03

Aksaray'da Hasan Dağı’na tırmanış yaptığı sırada fenalaşan dağcı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Muharebe Arama ve Kurtarma (MAK) ekipleri tarafından bulunduğu yerden Cougar tipi savaş helikopteri ile kurtarıldı.

Bir grup arkadaşıyla birlikte Hasan Dağı’na tırmanan Mustafa Özdemir (59), Hasan Dağı’nın zirvesine ulaştıklarında fenalaştı. İhbar üzerine Aksaray Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, fenalaşan dağcının kurtarılması amacıyla 3. Ana Jet Üssü 135’inci MAK Filo Komutanlığı’na bilgi verdi. Fenalaşan dağcının kurtarılması amacıyla bölgeye içerisinde MAK timlerinin bulunduğu Cougar tipi savaş helikopteri sevk edildi. Fenalaşan dağcı, bölgenin dağlık ve kayalık olmasından dolayı helikopter yere inemeyince vinç çalışmasıyla bulunduğu yerden alındı. Helikopterle ambulansa ulaştırılan dağcı, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×