Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Karabey atandı

Erzincan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı görevini yaklaşık 3 yıldır sürdüren Prof.

Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Karabey atandı
23 Ocak 2014 Perşembe 11:08

Erzincan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı görevini yaklaşık 3 yıldır sürdüren Prof. Dr. Muhammet Yıldırım, görevini aynı Fakültede Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Turgut Karabey’e devretti.

Görev değişimi dolayısıyla Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığında düzenlenen görev devir-teslim törenine Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. N. Fahri Taş, Prof. Dr. Adnan Özel ile bazı fakülte dekanları ve öğretim elemanları katıldı.

Rektör Prof. Dr. Çapoğlu, görev devir-teslim öncesi yaptığı konuşmada, Prof. Dr. Muhammet Yıldırım’ın, Üniversitenin en çok proje üreten birimi olduklarını söylediğini belirterek, "Prof. Dr. Muhammet Yıldırım’ın bu sözüne görev yaptığı süre boyunca biz de şahit olduk. Prof. Dr. Yıldırım ve ekibi görevlerini layıkıyla yerine getirmiş, hocamızın fakültemize büyük hizmetleri olmuştur, kendilerine verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Görevi devralan Prof. Dr. Turgut Karabey Hocamız da yine aynı fakültemizde uzun yıllar özveriyle görev yapmış, bundan sonra da dekan olarak deneyimlerini bizlerle paylaşmaya devam edecektir, yeni görevinde kendilerine başarılar diliyorum’’ dedi.

Görevini Prof. Dr. Prof. Turgut Karabey’e devreden Prof. Dr. Muhammet Yıldırım da; "Fakültemizin kuruluş sürecinden bu yana canla başla çalışarak bu kurumu daha ileriye ve yükseğe taşımaya gayret ettik. Değerli öğretim üyesi arkadaşlarımızla, üniversite ve fakültemizin gelişmesi adına güzel çalışmalar yaptık. Görevimiz süresince Rektörümüz Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ve üniversitemiz yönetiminin bizlere önemli destekleri oldu, zor günlerde birbirimizin yanında olduk, desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Görevi fakültemizin değerli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Turgut Karabey’e devretmenin mutluluğu içindeyim. Hocamızın bizden devraldığı bu görevi başarıyla sürdüreceğine inanıyor ve yeni görevinde kendilerine başarılar dilerim.’’ diye konuştu.

Devraldığı görevin büyük sorumluluk istediğini ifade eden Prof. Dr. Turgut Karabey de, "Sorumluluğu yüksek olan bu görevi, layıkıyla yerine getirebilmek için öğretim üyesi arkadaşlarımızla var gücümüzle çalışarak bu kurumu daha ileriye ve yükseğe taşımaya gayret edeceğiz." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, karşılıklı çiçek ve teşekkür plaketi takdimleri yapıldı. CİHAN

Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Karabey atandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×