FEM, REDOKS ve ÖKS ile öğrenciyi sınavlara hazırlıyor

İzmir’de sekiz yıldır faaliyet gösteren FEM Özel, dokuz kişilik dersliklerde verdiği eğitime ek olarak yılda 150 saat özel ders veriyor.

FEM, REDOKS ve ÖKS ile öğrenciyi sınavlara hazırlıyor
19 Ocak 2014 Pazar 18:33

İzmir’de sekiz yıldır faaliyet gösteren FEM Özel, dokuz kişilik dersliklerde verdiği eğitime ek olarak yılda 150 saat özel ders veriyor. Dershanelerin 20-30 kişilik sınıflarda verdiği eğitimi 9 kişilik dersliklerde sürdüren FEM Özel, iki yıldır da Randevulu Ek Ders Ofis Katılım Sistemi (REDOKS) ile haftada 6, yılda 150 saati aşkın süre öğrenciye özel ders veriyor. FEM Özel, ayrıca Ödev Kontrol Sistemi(ÖKS) ile öğrencilerin başarılarını artırıyor.

Yılda ortalama 60 bin soru çözen öğrenciler, aynı zamanda 800’ü aşkın yaprak test çözüyor. Öğrencileri 19 kitaptan oluşan, konu anlatımlı 'Simetrik Eğitim Seti' ile sınavlara hazırlayan FEM Özel, ayrıca bireysel takip kapsamında Ödev Kontrol Sistemi(ÖKS) ile öğrencilerin başarılarını artırmayı hedefliyor. ÖKS kapsamında 15 günde bir öğrenci ve velisi ile görüşen eğitim koçu, öğrencinin anlayamadığı konulara yoğunlaşarak boşluk oluşmasına fırsat vermiyor.

"REDOKS VE ÖKS İLE ÖĞRENCİYİ SINAVLARA HAZIRLIYORUZ"

FEM Özel’in gerçekten özel olduğunu, bu bilinçle öğrencileri geleceğe hazırladıklarını belirten FEM Özel Müdürü Arif Kurtgözü, bu kapsamda öğrenmeyi kolaylaştıracak her türlü eğitim materyalinden faydalandıklarını söyledi. Bunların başında akıllı tahta sistemi ile öğrencinin birebir konuları görsel efektler eşliğinde irdeleyebildiğini aktaran Kurtgözü, bunun yanında REDOKS ve ÖKS’nin de öğrencilerin gelişimine önemli katkı sağladığını ifade etti. Öğrencinin REDOKS ile istediği günde, istediği öğretmenden özel ders alabildiğini belirten Kurtgözü, bu sayede öğrencinin okulda veya terste anlayamadığı bir konuyu birebir öğrenme imkanı bulduğunu söyledi. Bir diğer yeniliğin ise ÖKS olduğuna dikkat çeken Fem Özel Müdürü Arif Kurtgözü, ÖKS ile de öğrencinin derslerini zamanında çalışıp çalışmadığı, doğru anlayıp anlamadığının izlendiğini kaydetti.

"YILDA 710 SAAT DERS VERİYORUZ"

Dershanelerin yılda 450-500 saat eğitim vermesine karşın FEM Özel olarak 9 kişilik sınıflarda 710 saat ders verdiklerinin altını çizen Kurtgözü, “İnternet ortamında randevu alan öğrenci, sorularını birebir sorabiliyor. Derste anlayamadığı konuları tekrar dinleme imkânı bulabiliyor. Hafta içinde istediği konudan 40 dakikalık altı özel ders alabiliyor. Bu da yılda 150 saate karşılık geliyor. Piyasada bir saatlik özel dersin ücreti 100-200 lira arasında. Bütün branşlardan özel ders almanın maliyeti 20 bin lirayı geçiyor. Biz bu ihtiyacı daha uygun bir ücretle karşılamakla beraber özel derste yapılamayacak birçok şeyi de yapıyoruz. Türkiye geneli sınavlarla yarış havası oluşturuyoruz. Sınav sistemi, ders çalışma teknikleri, motivasyon seminerleri veriyoruz, Bunun dışında Z-Kitap (Zenginleştirilmiş Kitap) dediğimiz ders animasyonlarıyla dolu dijital yayınımız var." şeklinde konuştu.

"DERSLİKLERE ONUNCU ÖĞRENCİYİ İSTESEK DE ALAMIYORUZ"

FEM Özel’i tercih eden öğrencilerin eğitim kalitesinden memnun kalacağını ve birçok yenilikle tanışacaklarını ifade eden Kurtgözü, erken kayıt döneminin şubat ayında tamamlanacağını kaydetti. Kurtgözü, “Bildiğiniz gibi bizim dersliklerimiz 9 kişilik gruplardan oluşuyor. İstesek de 10. öğrenciyi alamıyoruz. Bu sebeple kontenjanlarımız sınırlı. Çünkü geçen yıldan alt sınıflarda okuyan öğrencilerimiz var ve bu sene de kayıtlarını yenileyerek bir üst sınıflara geçtiler. Bu sebeple kontenjanımız yaklaşık 150 kişi." diye belirtti.

FEM Özel'de her öğrencinin özel olduğunu belirten Kurtgözü, “Öğrencilerimizden günlük 5 -6 saat ders çalışmasını istiyoruz ve çalışıp çalışmadıklarını takip ediyoruz. Devamsızlıklarını kontrol ediyoruz. Tekno FEM imkanlarından yararlandırıyoruz. Tüm dokümanları çözdürmeye çalışıyoruz, birçok deneme sınavı yaparak öğrencilere deneyim kazandırıyoruz." diye sözlerini tamamladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×