Fatih Üniversitesi’nden Gazze açıklaması: İnsanlık dramına son verilsin

Fatih Üniversitesi Rektörlüğü, İsrail’in Gazze saldırıları ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada insanlık dramına son verilmesi talep edildi. Açıklamada şöyle denildi:“Günlerdir Gazze’de yaşanan insanlık dramına farklı...

Fatih Üniversitesi’nden Gazze açıklaması: İnsanlık dramına son verilsin
25 Temmuz 2014 Cuma 19:23

Fatih Üniversitesi Rektörlüğü, İsrail’in Gazze saldırıları ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada insanlık dramına son verilmesi talep edildi. Açıklamada şöyle denildi:

“Günlerdir Gazze’de yaşanan insanlık dramına farklı biçimlerde şahit olmaktayız. İnsanlık dışı bu duruma çeşitli çevrelerden tepki geldiği gibi üniversitelerden de tepkiler gelmekte ve bildiriler yayınlanmaktadır. Ancak dünden bu yana kamuoyunda bize intikal etmeyen bir bildiriye imza atmadığımız yönünde bazı eleştiriler var. Gazze’de yaşanan zulmü kınayan ve birçok üniversitenin imzası bulunan; ancak tarafımıza hiçbir şekilde ulaşmayan bu bildiriden dolayı maalesef yanlış anlaşılmalar oluşmuştur. Söz konusu bildiriyi hazırlayanlar ile irtibata geçilmiş ve yanlış düzeltilmiştir. Bu ve buna benzer zulümlerin, haksızlıkların ve hukuksuzlukların üniversitemiz tarafından kınanması kadar doğal bir şey yoktur, olamaz. Üniversitemiz, gerek Filistin ve Suriye gerekse dünyanın çeşitli yerlerinde Müslümanlara yapılan haksızlık ve zulümlerin karşısında olmuş ve bunu her defasında beyan etmiştir. Özellikle burada yaşayan Müslüman kardeşlerimize Fatih Üniversitesi Rektörlüğü, Toplumsal Duyarlılık Merkezi ve öğrenci kulüplerimiz aracılığı ile hem maddi hem manevi yardımlarda bulunulmuştur. Bu yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için uzun uğraşlar sonucunda ulaştığımız bu bildirideki fikirlere aynen katıldığımızı kamuoyuna duyururuz.”

CİHAN

Fatih Üniversitesi’nden Gazze açıklaması: İnsanlık dramına son verilsin


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×