Fatih Koleji'ndeki yangın tatbikatı renkli görüntülere sahne oldu

Zonguldak Fatih Koleji’nde, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İtfaiye ve AFAD görevlilerinin de hazır bulunduğu Acil Durum Tahliye Ve Yangın Tatbikatı gerçekleştirildi.

Fatih Koleji'ndeki yangın tatbikatı renkli görüntülere sahne oldu
27 Şubat 2014 Perşembe 16:28

Zonguldak Fatih Koleji’nde, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İtfaiye ve AFAD görevlilerinin de hazır bulunduğu Acil Durum Tahliye Ve Yangın Tatbikatı gerçekleştirildi. Öğrenciler, tatbikatta heyecanlı dakikalar yaşadı.

    Her şubat ayının son haftası kutlanan Sivil Savunma Haftası nedeniyle Zonguldak Fatih Koleji’nde yangın tatbikatı düzenlendi. Zonguldak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin de hazır bulunduğu tatbikatta öğrencilerin soğukkanlılığı ve okulu başarılı şekilde boşaltmaları görevlilerden tam not aldı.

    Tatbikatı yerinde izleyen ve okul bahçesinde toplanan öğrencilere bir konuşma yapan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Allah bu millete değişik felaketler ve acılar yaşatmasın. Ama daha önce yaşadığımız deprem gibi doğal afetlerde yaptığımız böyle tatbikatlarla can kaybını en aza indirebiliriz. Burada amacımız yaşanmasını istemediğimiz olaylar karşısında sizleri bilgilendirmektir.” dedi.

    Daha sonra okul bahçesinde çıkartılan temsili yangını önce itfaiye görevlileri, okul müdürü ve öğrenciler sırayla söndürdü.

    Öğrencilerden binada çıkan yangında mahsur kalan öğrenciler, Belediye İtfaiye Müdürlüğü yangın kurtarma merdiveni ile kurtarıldı. Daha sonra konferans salonuna geçen öğrencilere İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri tarafından felaketler ve bunlardan korunma yollarıyla ilgili bir seminer verildi. CİHAN

Fatih Koleji'ndeki yangın tatbikatı renkli görüntülere sahne oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×