Fatih Koleji öğrencisi tekvandoda Sakarya'yı temsil edecek

Özel Sakarya Fatih Koleji sporcusu Alper Tuna Alan, Anadolu Yıldızlar Ligi Projesi için Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği tekvando il seçmelerinde birinci oldu.

Fatih Koleji öğrencisi tekvandoda Sakarya'yı temsil edecek
13 Şubat 2014 Perşembe 12:23

Özel Sakarya Fatih Koleji sporcusu Alper Tuna Alan, Anadolu Yıldızlar Ligi Projesi için Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği tekvando il seçmelerinde birinci oldu. 33 kiloda yıldız erkekler kategorisinde yarışacak olan Alper Tuna Alan 3-7 Mart tarihlerinde Tekirdağ’ da yapılacak olan grup müsabakalarına Sakarya’yı temsil edecek.
81 ilde gerçekleşen Anadolu Yıldızlar Ligi Projesi atletizm, badminton, masa tenisi, tekvando, hentbol, basketbol, voleybol, karate, judo ve yüzme branşlarında yapılıyor. Proje ile sporcuların barış, kardeşlik, kaynaşma ve hoşgörü içinde spor yapabilmeleri , ayrıca sporun tabana yaygınlaştırılması da amaçlanıyor. Bunun yanında proje ile kulüplere ve mili takımlara altyapı oluşturulması, ulusal düzeyde Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'ne (TOHM) sporcu kazandırılması hedefleniyor.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×