Fatih Koleji, Bilgisayar Olimpiyatları’nda dünya 2.'si ve 3.'sü oldu

Sakarya Fatih Koleji, ilk kez katıldığı 12. Uluslararası Infomatrix Bilişim Olimpiyatları’ndan büyük bir başarı ile döndü. Fatih Koleji öğrencileri Enes Genç ve Bilal Bilaloğlu, 'Çizgi İzleyen Robot' kategorisinde dünya 2.'si ve 3.'sü...

Fatih Koleji, Bilgisayar Olimpiyatları’nda dünya 2.'si ve 3.'sü oldu
13 Mayıs 2014 Salı 15:43

Sakarya Fatih Koleji, ilk kez katıldığı 12. Uluslararası Infomatrix Bilişim Olimpiyatları’ndan büyük bir başarı ile döndü. Fatih Koleji öğrencileri Enes Genç ve Bilal Bilaloğlu, 'Çizgi İzleyen Robot' kategorisinde dünya 2.'si ve 3.'sü oldu. 5 kategoride gerçekleştirilen olimpiyatlarda Meksika 1. oldu.

Romanya Eğitim Bakanlığı ile Lumina Eğitim Kurumları’nın ortaklaşa düzenlediği ve dünyanın dört bir yanından genç bilişimcilerin yarıştığı ‘Infomatrix-2014 Bilişim Olimpiyatları’ Bükreş’te gerçekleştirildi. Bu sene 12.'si düzenlenen uluslararası organizasyonda 43 ülkeden 500’ün üzerinde genç yetenek, birbirinden ilginç 255 projeyle katıldı.

Sakarya Fatih Koleji Okul Müdürü Bayram Yayla, finale, dünyanın birçok ülkesinde yapılan elemeler sonunda öğrencilerin katıldığını söyledi. Okul olarak olimpiyatlara ilk kez katıldıklarını, üniversite ve lise öğrencileriyle aynı kategoride yarıştıklar bilgisini veren Yayla, “Buna rağmen 1 gümüş, 1 bronz madalya kazanarak ülkemiz adına büyük bir başarı kazandık. Bu başarıda emeği geçen öğrencilerimizle birlikte Robotix Kulübümüzün öğretmeni Murat İnam’a, velilerimize ülkem ve okulumuz adına teşekkür ediyorum. Elde edilen başarı çok güzel. Ülkemizi ve şehrimizi en güzel şekilde temsil ettiğimiz için çok mutluyuz.” diye konuştu.

Yayla, okulda, Zenginleştirilmiş Eğitim Model’ini (ZEMOD) uyguladıklarını ve bu model kapsamında öğrencilere ilkokuldan itibaren üretkenlik, görsel algı, düşünme becerileri gibi fark dersleri verdiklerini belirterek, “Bu altyapıyla yetişen öğrencilerimiz ortaokuldan itibaren proje hazırlama dersleriyle kendilerini geliştiriyorlar.” dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×