Fatih Belediye Başkanı Demir hakkında takipsizlik

İstanbul merkezli 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında hazırlanan ilk iddianame mahkemeye gönderildi.

Fatih Belediye Başkanı Demir hakkında takipsizlik
14 Mart 2014 Cuma 17:33

İstanbul merkezli 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında hazırlanan ilk iddianame mahkemeye gönderildi. Yeni atanan savcının hazırladığı iddianamede Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir hakkında takipsizlik kararı verildi.

Savcı Ekrem Aydıner tarafından hazırlanan iddianame İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. İddianamede, 31 şüphelinin yer aldığı belirtildi. Dosya kapsamında Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in de aralarında bulunduğu 100 kişi hakkında ise takipsizlik kararı verildiği kaydedildi.

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Mustafa Demir'in avukatı Turgut Yenilmez, iddianamede 31 şüphelinin yer aldığını söyledi. Yenilmez, Demir'in kardeşi Sebahattin Demir hakkında silah kanununa muhalefetten ceza istendiğini kaydetti. Şüphelilere 'yetkili olmadığı halde menfaat temin etmek' suçundan ceza istendiğini belirten Yenilmez, rüşvet suçlamasının bulunmadığını açıkladı.

Savcı Celal Kara tarafından Fatih Belediyesi’ne yönelik soruşturmada 17 Aralık’ta operasyon yapılmıştı. Operasyonun ardından 10 kişi tutuklanmıştı. Ancak operasyondan bir süre sonra önce dosyaya yeni savcılar görevlendirildi. Sonra da ilk savcı Celal Kara, iddianameyi tamamlamak üzere iken dosyadan alınmıştı. Bir süre sonra da tüm sanıklar tahliye edilmişti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×