Fakir öğrenciler yararına kermes

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde Yalvaç Fatih Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından fakir öğrenciler yararına kermes düzenlendi.Yalvaç Anlatan Meydanı'nda açılan kermeste, yardımsever hanımların yaptığı işleme, örgü, yazmalar, nevresim,...

Fakir öğrenciler yararına kermes

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde Yalvaç Fatih Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından fakir öğrenciler yararına kermes düzenlendi.

Yalvaç Anlatan Meydanı'nda açılan kermeste, yardımsever hanımların yaptığı işleme, örgü, yazmalar, nevresim, havlular, çeyizlikler, çocuk giyimi, tatlılar, yöresel yemekler, hamur işleri ve tatlı çeşitleri ilçe halkının beğenisine sunuldu. 17 Mayıs'a kadar devam edecek kermesin açılışına Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan İlçe Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, "İnsanlarımızın muhtaç olduğu en önemli değerlerden birisi de yardımlaşmadır. İlçemizde eğitime gönül vermiş insanların birlikte hareket edip fakir ve ihtiyaç sahibi öğrencilere sahip çıkarak, maddi açıdan destek olmak amacıyla yapmış oldukları kermesten dolayı onlara teşekkür ediyor ve gönlümün her zaman sizlerle olduğunu belirtmek istiyorum." dedi.

Kermes açılışının ardından davetliler nevresim takımları, pike, salon ve oda takımları, havlular, yazmalar, örgüler, yaş pasta ve börek çeşitlerinin yanı sıra mantı ve gözlemenin de bulunduğu kermesten alışveriş yaptı. CİHAN

Fakir öğrenciler yararına kermes

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×