Faili Meçhul ve Abdülmecit Baskın davaları birleştirildi

Faili meçhul cinayetler davası kapsamında, Altındağ Nüfus Müdürü Abdülmecit Baskın’ın 30 Eylül 1993 tarihinde Ankara’da öldürülmesine ilişkin davanın dördüncü duruşması yapıldı. Mahkeme davayı, 1990’lı yıllarda işlenen 18...

Faili Meçhul ve Abdülmecit Baskın davaları birleştirildi
16 Mayıs 2014 Cuma 18:28

Faili meçhul cinayetler davası kapsamında, Altındağ Nüfus Müdürü Abdülmecit Baskın’ın 30 Eylül 1993 tarihinde Ankara’da öldürülmesine ilişkin davanın dördüncü duruşması yapıldı. Mahkeme davayı, 1990’lı yıllarda işlenen 18 failli meçhul cinayet davası ile birleştirilmesine karar verdi.

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yapılan duruşmaya katılan vekilleri, tutuklu sanık Ayhan Çarkın, tutuksuz sanıklar Korkut Eken, Ziya Bandırmalıoğlu, Ercan Ersoy, Seyfettin Lap, Ahmet Demirel, Ayhan Özkan, Uğur Şahin ve müşteki yakınları katıldı.

Mahkeme, verdiği kararda, sanıkların ve suçun aynı olması nedeni ile 1990’lı yıllarda işlenen 18 faili meçhul cinayet ile ilgili dava ile birleştirilmesine karar verdi. Mahkeme ayrıca, sanık Ayhan Çarkın için adli tıp kurumundan istenen ruh ve akıl sağlığının yerinde olup olmadığına dair belgenin gelmediğini bildirdi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×