Facebook Kullanabiliriz

İstanbul Topkapı Kültür ve Şehir Parkı'nda düzenlenen Nevruz kutlamalarına katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Facebook Kullanabiliriz
21 Mart 2014 Cuma 14:26

Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullandığı hatırlatılan Vali Mutlu, twitter yasağıyla ilgili soruya, "Alınan tedbirler mahkeme kararıyla olduğu için benim bu konuda değerlendirme yapmam doğru değil. Gerekçelerde orada ifade edildiği için o gerekçeler doğrultusunda fazla bir şey söylemek gerekmez diye düşünüyorum. Evet twitter'ı bende kullanıyorum, herkes kullanıyor. Galiba twitter kullanıcıları bu konuyla ilgili twitter'ın da konuyla ilgili alacağı tedbirler çevçevesinde tekrar sosyal medyanın açılacağı noktasında herkesin bir beklentisi olacaktır. Ancak twitter'ın da bu konuyla ilgili alması gereken birtakım tedbirler olduğu da net gözüküyor. Facebook'u kullanmaya devam ediyoruz" şeklinde yanıt verdi. Bir gazetecinin,"twitter'a farklı şekillerde girebiliyor" şeklindeki açıklamasına ise Vali Mutlu, "Onu bilemiyorum. Ancak facebook'tan mesajlarımı paylaşabiliyorum" diye karşılık verdi. 

Vali Mutlu, bir gazetecinin "Pazar günü YGS var. Aynı gün hem Kazlıçeşme'de hem de Yenikapı'da mitingler var. Yollar kapanacak mı?" şeklindeki sorusuna ise şöyle yanıt verdi: "Biz sınava katılımla ilgili o bölgelerde sınava iştirak edecek çocuklarımızın sınava giriş saatleri boyunca yol kapatması yapmayacağız. Yani sınavların başladığı ana kadar yol kapatması işlemi o bölgelerde kesinlikle uygulamayacağız. Sınava alınma saatinin bittiği andan itibaren yol kapatması yapacağız. O bölgede trafik güvenliğiyle ilgili sınavı da düşünerek gerekli tedbirleri çalışıyoruz"


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×