Ezan ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması yapıldı

Kırşehir'de 2014 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde il merkezinde görev yapan din görevlileri arasında 'Hafızlık, Kur'an-ı Kerim’i ve Ezanı güzel okuma Yarışması' yapıldı. Kırşehir Hoca Ahmet Yesevi...

Ezan ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması yapıldı
03 Mayıs 2014 Cumartesi 19:33

Kırşehir'de 2014 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde il merkezinde görev yapan din görevlileri arasında 'Hafızlık, Kur'an-ı Kerim’i ve Ezanı güzel okuma Yarışması' yapıldı.

Kırşehir Hoca Ahmet Yesevi Camii'nde yapılan yarışmaya İl Müftü Vekili Şevket Karaca’nın başkanlığında oluşturulan komisyonun yanı sıra İl Müftü Yardımcısı Şinasi Öztürk, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü İsmail Koç, Uzman Vaiz Şevket Şimşek ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Ahmet Koyuncu da jüri üyesi olarak eşlik etti.

Hafızlık dalında yapılan yarışmada Karacaören Köyü Camii İmam Hatibi Hüseyin Bayraktar, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nda Büngüldek Camii Müezzin-kayyımı Murat Özmerdivenli birinci oldu. Ezanı Güzel Okuma yarışmasına ise Merkez Çarşı Camii Müezzin-Kayyımı Ömer Yahşi birinci, Hoca Ahmet Yesevi Camii Müezzin-Kayyımı Hüseyin Yamakçık ikinci ve Müstean Camii İmam Hatibi Metin Ekici üçüncü oldu.

    İmamların yoğun katılımı olan yarışmayı çok sayıda vatandaş izledi.

CİHAN

Ezan ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması yapıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×