Eylemcilere müdahale eden bir çevik kuvvet polisi yaralandı

İzmir'de Soma'daki maden faciasını protesto etmek için yürüyen gruba polisin müdahalesi devam ediyor. Konak Meydanı'nda yürümek isteyen gruba TOMA'lar ve biber gazıyla müdahale edildi. Polisin gazlı müdahalesi sonrası eylemciler ara sokaklara...

Eylemcilere müdahale eden bir çevik kuvvet polisi yaralandı
15 Mayıs 2014 Perşembe 16:13

İzmir'de Soma'daki maden faciasını protesto etmek için yürüyen gruba polisin müdahalesi devam ediyor. Konak Meydanı'nda yürümek isteyen gruba TOMA'lar ve biber gazıyla müdahale edildi. Polisin gazlı müdahalesi sonrası eylemciler ara sokaklara kaçtı. Müdahale sırasında bacağına taş gelen bir çevik kuvvet polisi yaralandı.

    Gazdan etkilenen çok sayıda vatandaş içinde ambulanslar bölgeye sevk edildi. Grupların daha sonra tekrar birleşerek Konak Meydanı'nda önlem alan polis ekiplerinin önünde beklemeye başladı. Çevredeki bankları söken gruptakiler, TOMA'ların önüne set kurup ateşe verdi. Bu sırada Konak Meydanı'nda önlem alan polis gruplara TOMA’larla tekrar müdahale etti. Eylemciler polisi taş yağmurunu tutarken merkezde trafik akışı müdahaleler nedeniyle kapandı. Bazı esnaflar dükkanlarına zarar veren eylemcilerle tartıştı.

    Müdahale sırasında bacağına taş gelen bir çevik kuvvet polisi yaralandı. Polis helikopterinin havadan desteğinin sürdüğü olaylar devam ediyor.

    Öte yandan yolları barikat kurup kapatan grubun ateşe verdiği eşyaları söndüren polis ekipleri yanmış bir kediyle karşılaştı. CİHAN

Eylemcilere müdahale eden bir çevik kuvvet polisi yaralandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×