Eylemciler 'Erdoğan' sloganı atınca yürümesine izin verildi

Üsküdar'da uyuşturucuya karşı izinsiz eylem yapan bir grubun önü polis ekipleri tarafından kesildi.

Eylemciler 'Erdoğan' sloganı atınca yürümesine izin verildi
19 Ocak 2014 Pazar 16:18

Üsküdar'da uyuşturucuya karşı izinsiz eylem yapan bir grubun önü polis ekipleri tarafından kesildi. Polis ile eylemciler arasında kısa süreli gerginlikten sonra 'Erdoğan' lehine sloganlar atan taraftarların yürümesine izin verildi.

İlginç eylem saat 13.30 sıralarında Bağlarbaşı AK Parti İlçe Teşkilatı önünde başladı. Anadolu Genç Fenerbahçeliler Derneği ile Üsküdarlı gençler tarafından uyuşturucunun zararlarına dikkat çekmek için yapılan eyleme polis ekipleri de eşlik etti. Cumhuriyet Caddesi'nde bir süre yürümelerine izin verilen eylemcilerin önü daha sonra Ahmediye Meydanı'na 300 metre kala kesildi. Yürümek için polisi ikna edemeyen taraftarlar çareyi Başbakan Tayyip Erdoğan lehine slogan atmakta buldu. Bir süre 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganı atan yaklaşık 100 kişilik grup ile polis arasında kısa süreli arbede yaşandı. Erdoğan, sloganlarından sonra eylemci grubun Ahmediye Meydanı'na kadar yürümesine izin verildi. Marmaray İstasyonu'na kadar yürüyen taraftarlar burada kısa süreli açıklama yaptı.

Grup adına açıklama yapan Emre Aykın, uyuşturucunun ölüm anlamına geldiğini, uyuşturucu kullanan bir yakınının hayatını kaybettiğini söyledi. Eylemciler daha sonra sessizce dağıldı. CİHAN

Eylemciler 'Erdoğan' sloganı atınca yürümesine izin verildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×