Ev hanımlarının el işi ürünlerinin satıldığı akşam pazarı kuruldu

Tekirdağ Çorlu Belediyesi ve Çorlu Kültür ve Sanat Derneği’nin işbirliğiyle ev hanımlarının üretkenliklerini teşvik etmek ve ekonomik olarak desteklemek amacıyla el işi ve el sanatları ürünlerinin satıldığı “Akşam Pazarı” kuruldu.Atatürk...

Ev hanımlarının el işi ürünlerinin satıldığı akşam pazarı kuruldu
21 Temmuz 2014 Pazartesi 15:18

Tekirdağ Çorlu Belediyesi ve Çorlu Kültür ve Sanat Derneği’nin işbirliğiyle ev hanımlarının üretkenliklerini teşvik etmek ve ekonomik olarak desteklemek amacıyla el işi ve el sanatları ürünlerinin satıldığı “Akşam Pazarı” kuruldu.

Atatürk Parkı etkinlik alanında kurulan stantlarda kadınlar kendi imal ettikleri el sanatları, resim, takı, örgü, ahşap ve cam boyama ile ev yapımı yöresel yiyecekleri satıyor. Her gün 20:00-23:00 saatleri arasında açık olan “Akşam Pazarı”nda el emeği göz nuru ürünlerini satan ev hanımları, elde ettikleri kazançla aile ekonomilerine katkıda bulunuyor.

“Akşam Pazarı”nda faaliyet gösteren Çorlu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ayça Çevikelli ve yönetim kurulu üyeleri, bu projenin hayata geçmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı’ya teşekkür ettiler.

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, Akşam Pazarı’nın el işi ürünlerini satmak isteyen tüm ev hanımlarına açık olduğunu ve katılmak isteyenlerin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ya da Kültür ve Sanat Derneği’ne başvurmaları gerektiğini belirtti. CİHAN

Ev hanımlarının el işi ürünlerinin satıldığı akşam pazarı kuruldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×