ETSO'dan belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyareti

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Meclis Başkanı Saim Özakalın ve yönetim kurulu üyeleri, 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde göreve gelen Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanlarına tebrik ziyaretinde bulun.

ETSO'dan belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyareti
08 Nisan 2014 Salı 18:38

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Meclis Başkanı Saim Özakalın ve yönetim kurulu üyeleri, 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde göreve gelen Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanlarına tebrik ziyaretinde bulundu.

ETSO heyeti ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i makamında ziyaret etti. Başkan Sekmen’e yeni görevinde başarı dileyen ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Erzurum’u ayağa kaldıracak, şehre heyecan katacak yeni ve büyük çaplı projelere ihtiyaç duyulduğunu belirterek kentte yatırım ortamının iyileştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Erzurum’da, Türkiye’nin dışa bağımlılığını azaltacak ürünlerin imalatına ağırlık verilmesinin doğru olacağını vurgulayan Başkan Yücelik, bunu gerçekleştirmek için, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, işadamlarının ve üniversitelerin güç birliği yapması gerektiğini söyledi. Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu işbirliğine her zaman hazır olduğunu kaydeden Yücelik, “Erzurum’u üretim merkezi yapmamız gerek. Büyükşehir Belediyemizin yeni yetkileriyle bu güç birliğine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Artık söylem değil, eylem zamanı. Artık kolektif ruhla, ortak akılla hareket etme zamanı. Erzurum artık 6 ay çalışıp, 12 ay geçinemiyor. Bir an önce bu dezavantajdan kurulmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, Erzurum’a katma değer sağlayacak, şehrin gelişip, güzelleşmesine, sosyo-ekonomik kalkınmasına ivme kazandıracak yeni projeleri hayata geçirmek için çaba göstereceklerini kaydetti. Erzurum’la ilgili hazırlayacakları bir raporu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunacaklarını ifade eden Başkan Sekmen, doğalgaz çevrim santrali, petrol rafinerisi ve kömür santrali gibi projelerle ilgili etüt çalışması yapacaklarını açıkladı. Başkan Yücelik’in sözünün ettiği kolektif ruh ve ortak aklın da, doğru işler ve ayağı yere basan projeler üretilmesinde çok önemli unsurlar olduğu söyleyen Başkan Sekmen, her zaman istişareye açık olacaklarını ifade etti.

ETSO heyeti daha sonra, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan ve Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar'ı ziyaret etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×