ETSO, 'Ortak Akıl Platformu' düzenleyecek

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından düzenlenen, 2. Erzurum Çalıştayı ve Ortak Akıl Platformu 22 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek. Birincisi, 12 Şubat 2010 tarihinde düzenlenen Erzurum Çalıştayı ve Ortak Akıl Platformu'nun...

ETSO, 'Ortak Akıl Platformu' düzenleyecek
18 Haziran 2014 Çarşamba 17:13

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından düzenlenen, 2. Erzurum Çalıştayı ve Ortak Akıl Platformu 22 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek.

Birincisi, 12 Şubat 2010 tarihinde düzenlenen Erzurum Çalıştayı ve Ortak Akıl Platformu'nun ikincisinde, aradan geçen 4 yıllık süre zarfında Erzurum’un sorunlarının hangi ölçüde aşıldığı, ilin bugün itibariyle hangi problemlerle karşı karşıya olduğu ve bunların çözüm önerileri masaya yatırılacak. ETSO İş ve Endüstri İlişkileri Birimi’nin koordinesinde, Meclis Başkanı Saim Özakalın başkanlığındaki, ETSO Hazırlık Komitesi tarafından düzenlenen 2. Erzurum Çalıştayı ve Ortak Akıl Platformu'nda, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Vali Ahmet Altıparmak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile İçişleri Bakanı Efkan Ala konuşmacı olarak katılacak.

Bakanların yanı sıra Erzurum milletvekilleri, üst düzey bürokratlar, il protokolü, sivil toplum kuruluşları ile üniversitelerin temsilcileri, ETSO meclis üyeleri ve işadamlarının katılacağı programda açış konuşmalarının ardından, 'Ticaret', 'Sanayi ve Üretim', 'Tarım ve Hayvancılık', 'Ulaşım ve Dış Ticaret', 'Eğitim', 'Turizm-Tanıtım-Medya', 'Sağlık ve Spor', 'Şehirleşme-Modernleşme-Kentsel Dönüşüm', 'Yatırım-Teşvik-Finansman' ve 'İstihdam-İşsizlik-Göç' konularında sunumlar yapılacak.

Çalıştayla ilgili bilgi veren ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, '2023’e Doğru Erzurum’un Gündemi' sloganıyla hazırlanan, '2. Erzurum Çalıştayı ve Ortak Akıl Platformu'nun hazırlıklarının 3 aydan bu yana devam ettiğini belirterek, şimdiye kadar bu kapsamda, 100 paydaş anketi, 126 resmi yazı ile kurumlara çalıştay daveti ve toplam 95 saat süren, 40 toplantı yapıldığını dile getirdi. Başkan Yücelik şunları söyledi: "22 Haziran 2014 Pazar günü saat 13.30’da gerçekleştirilecek toplantıda, ETSO’nun, ildeki kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve üniversitelerin desteğiyle elde ettiği veriler ışığında, şehrimizin problemleri ve bu problemlerinin çözüm önerilerini konuşacağız. Toplantıya katılacak olan bakanlarımıza ve bürokratlarımıza bu problemleri birebir iletme imkanımız olacak. Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası olarak, hiçbir zaman şehrimizin sıkıntılarına sırtımızı dönmedik. Daima sorumluluğumuzun bilinciyle hareket ederek, sorunlarımıza çözüm aradık. ETSO olarak bundan sonra da Erzurum’un 2023 vizyonunu geliştirmesine ve hedeflerine ulaşmasına destek olacak, şehrimizin kalkınması, gelişip, büyümesi için çaba göstereceğiz." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×