Ethem Sarısülük davası 26 Mayıs’a ertelendi

Ankara’daki Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük ile ilgili Ankara 6.

Ethem Sarısülük davası 26 Mayıs’a ertelendi
07 Nisan 2014 Pazartesi 13:43

Ankara’daki Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük ile ilgili Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava, 26 Mayıs'a ertelendi. Mahkeme sanık A.Ş.’nin duruşmaya getirilmesine karar verdi.

Duruşma yoğun güvenlik önlemleri altında saat 10.30'da başladı. Duruşmaya Ethem Sarısülük’ün ailesi ve ve çok sayıda avukat katıldı. Sanık A.Ş. ise duruşmaya katılmadı. Sarısülük ailesinin avukatları, sanık A.Ş.’nin savunmanın bitmediğini ve sanığın duruşmaya getirmesini istedi. Savcı ise verdiği görüşte katılan vekilinin ileri sürdüğü olay tutanağının altındaki imzanın sanığa ait olup olmadığı araştırılmasını ve sanığın duruşmaya getirilip getirilmemesi mahkemeye ait olduğunu görüşünü belirtti. Savcı ayrıca yargılanmaya devam edilmesini istedi.

Mahkeme heyeti verdiği ara kararda katılan vekillerin talepleri sanığa doğrudan soru yöneltilmesi ve tutanak ile ilgili hususların gösterilmesi ve tutanak için soru sorulacağından sanığın duruşmaya ihtar ile çağrılmasına karar verdi.

Sanık vekili ise mahkemenin kararına saygı duyduklarını, müvekkilinin terör örgütlerinin hedefi haline getirildiğini ve sanığa yapılan saldırılarla ilgili soruşturmaların devam ettiğini söyledi. Sanık vekili ayrıca sanığın emniyetten sanığın terör örgütlerinin hedefinde olup olmadığının sorulmasını istedi. Katılan vekilleri ise sanığın tutuklanmasını talep etti.

Mahkeme verdiği ara kararda ise yakalama ve tutuklama talebinin reddine, tarafların delil ve belgelerin sunması için süre verilmesine, sanığın güvenliğinin sağlanmasını için gerekli yerlere müzekkere yazılmasına ve duruşmanın 26 Mayıs’a ertelenmesine karar verdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×