Esnafa hijyen eğitim uyarısı

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, bazı esnaf kesimlerinin hijyen eğitimi almalarının zorunlu olduğunu söyledi.

Esnafa hijyen eğitim uyarısı
16 Ocak 2014 Perşembe 12:43

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, bazı esnaf kesimlerinin hijyen eğitimi almalarının zorunlu olduğunu söyledi. Özellikle de gıda üretim ve perakende iş yerlerinde çalışanların bu kapsamda olduğunu belirten Sevimçok, eğitimin son tarihini 5 Temmuz 2014 olarak açıkladı.

Yazılı açıklama yapan Sevimçok, konuya ilişkin Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı tarafından yazı gönderildiğini ifade etti. Buna göre; gıda üretim ve perakende iş yerleri başta olmak üzere, çeşitli sıhhi ve gayrisıhhî iş yerlerinde çalışanlar için Hijyen Eğitimi Yönetmeliği hazırlandı. Yönetmelikte belirtilen sürelerde, hijyen eğitimlerini almayan iş yerlerinde çalışanlara, denetimler sırasında hijyen eğitim belgesi sorulacak. Bu belgeyi almamış olanlar hakkında da 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesine göre işlem yapılacak.

    İşyeri sahipleri ve işletmeler söz konusu eğitimleri çalışanlarına 5 Temmuz 2014 tarihine kadar aldırmaları gerekiyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×