Eski Karaağaç’ta leylekler için elektrik telleri yer altına alınacak

Bursa Eski Karaağaç köyünü ziyaret eden Vali Münir Karaloğlu, leyleklerin elektrik tellerine takılarak yaralandığı bilgisini alınca elektrik tellerinin yer altına alınması için “Bir an önce bu işi halledelim” talimatını verdi.     Bur

Eski Karaağaç’ta leylekler için elektrik telleri yer altına alınacak
28 Nisan 2014 Pazartesi 19:13

Bursa Eski Karaağaç köyünü ziyaret eden Vali Münir Karaloğlu, leyleklerin elektrik tellerine takılarak yaralandığı bilgisini alınca elektrik tellerinin yer altına alınması için “Bir an önce bu işi halledelim” talimatını verdi.

    Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Nilüfer ilçesine bağlı Akçalar, Gölyazı mahalleleri ile Eski Karaağaç ve Uluabat köylerini ziyaret etti. Karaloğlu’nun Akçalar ile Gölyazı ziyaretinde Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve kurum müdürleri de hazır bulundu. 2 bin 900 nüfuslu Akçalar Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelip sohbet eden Vali Karaloğlu, muhtar Ali Keper’in mahalle ile ilgili taleplerini dinledi.

    Bursa - İzmir karayolunda köprülü kavşak talep eden muhtara, bu yöndeki çalışmanın 2014 yılında tamamlanacağı müjdesini veren Karaloğlu, tarım arazilerine dökülen hafriyata ilişkin şikayet üzerine de Başkan Bozbey’den bu konuda tüm resmi kurumlarla işbirliği yapmasını istedi. Beldenin hırsızlık vakalarına karşı kamera ile izlenmesini isteyen Vali Karaloğlu’nun bir sonraki durağı ise Kerevitaş Fabrikası oldu. Ayrıca Uluabat Hidrolik Santrali’ni de gezen Karaloğlu’na Başkan Bozbey tarafından bilgi verildi.

    GÖLYAZI’DA TEKNE TURU

    Vali Münir Karaloğlu, adından Gölyazı’da Kutlu Doğum Haftası etkinliğine konuk olarak bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Bozbey, Gölyazı’da ki çalışmalar hakkında kısa bir bilgi verdi. Heyet, daha sonra Gölyazı’da pazar alanını gezerek, yerel yemekler yapan kadınlarla sohbet etti.

    Uluabat Gölü’nün doğa için önemine dikkat çeken Vali Karaoğlu, pek çok göçmen kuş türünün Uluabat Gölü’ne uğradığını söyledi. Gölün muhakkak korunması gerektiğinin altını çizen Karaloğlu “Buradaki kuş ve balık türlerini korumalıyız. Gelecek kuşaklara sağlıklı bir dünya bırakmak istiyorsak bunu başarmalıyız. Aksi takdirde torunlarımıza kirli bir dünya bırakmış olacağız. “dedi. Vali Karaloğlu daha sonra Uluabat Gölü’nde tekne turu yaptı. Tur sırasında göl hakkında bilgi alan Karaoğlu, Gölyazı’da ki Eski Camii’yi de gezerek bilgi aldı.

    LEYLEK KÖYÜNDE ELEKTRİK YERALTINA ALINACAK

    Eski Karaağaç köyü ziyaretinde kadın derneğine misafir olan Vali Karaloğlu, leyleklerin elektrik tellerine takılarak yaralandığı bilgisini alınca 'Bir an önce bu işi halledelim' talimatını verdi. Özellikle elektrik tellerinin yer altına alınması üzerinde duruluyor. Vali Münir Karaoğlu, ayrıca davet edildiği 29 Mayıs Ulubatlı Hasan’ı anma ve Fetih Şenliklerine; “Mutlaka geleceğim. Sizler Ulubatlı Hasan’ın manevi torunlarısınız. Valide Sultan Camisinin projesi tamamlandı. Restorasyonuna başlayacağız. İstemiş olduğunuz kuş gözetleme kulesini de değerlendireceğim” şeklinde konuştu. CİHAN

Eski Karaağaç’ta leylekler için elektrik telleri yer altına alınacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×