Eski DYP Milletvekili Sözat, CHP Balıkesir Büyükşehir adayı oldu

Eski DYP Milletvekili ve Balıkesir Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat, CHP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adayı oldu.

Eski DYP Milletvekili Sözat, CHP Balıkesir Büyükşehir adayı oldu
23 Aralık 2013 Pazartesi 17:43

Eski DYP Milletvekili ve Balıkesir Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat, CHP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adayı oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen ay Balıkesir programı kapsamında Ziraat Odası'nı ziyareti sırasında Sözat ile tanışmıştı. Sözat, Kılıçdaroğlu'nun iş dünyası temsilcileriyle biraya geldiği yemekte uzun bir konuşma yapmıştı.

Uzun zamandır Balıkesir Ziraat Odası Başkanlığı görevini yürüten Sözat, adaylığını Cihan Haber Ajansı (Cihan)'na değerlendirdi: "Bize adaylık teklif edildiğinde, arkadaşlarımızın da desteği ve talebi, genel başkanın da talebiyle kabul ettik, hayırlı olsun. Hizmetin sınırı yoktur. Şimdiye kadar yaptığımız hizmetlere biraz da yenilerini ekleyelim. Vatandaşlardan da talep var. Allah sağlık sıhhat verirse arkadaşlarımızla birlikte inşallah bu ağır yükün altından da kalkacağız."

Adaylığıyla ilgili teşkilattan gelen bazı tepkiler konusunda kendisine menfi olarak yansıyan bir durum olmadığını ifade eden Sami Sözat, "Ancak ilçelerden çok sayıda teşekkür eden ve hayırlı olsun dileklerini iletenler var. Olumlu yaklaşanlar var, şimdiye kadar olumsuz yaklaşan olmadı. Şu anda CHP Genel Merkezi'ndeyim İl Başkanı Muzaffer Mavuk ile henüz görüşmedim. Zaten kendisi şu anda rahatsız." diye konuştu.

CHP Karesi İlçe Başkanı Yaşar Evci ise Sözat'ın adaylığını sürpriz olarak değerlendirdi: "Naim Durmaz'ın aday olacağını bekliyorduk, çünkü Sami Bey'in aday adayı olduğunu bilmiyordum. Biz sadece bir aday adayı olduğunu sanıyorduk, bu nedenle sürpriz oldu. Ben ilçe başkanı olarak partimin çıkarlarını düşünürüm. Aday kim olursa olsun, partimin iktidarı için çaba sarf etmek, uğraşmak durumundayım. Böyle yapmamız gerekir diye düşünüyorum. Adaydan çok beni partinin başarısı ilgilendirir." Evci, teşkilat içinde bazı kesimlerin Sözat'ın adaylığına tepki göstermesini ise, "Sürpriz olduğu için beklemiyorlardı herhalde. 'Neden haberimiz yok?' demiş olabilirler." şeklinde değerlendirdi. CİHAN

Eski DYP Milletvekili Sözat, CHP Balıkesir Büyükşehir adayı oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×