Eski Bakan, MHP'den Tunceli Aday Adayı Olmak İstiyor

Eski kültür bakanı Namık Kemal Zeybek, MHP adına Tunceli'den aday adayı olmak istediğini belirterek 'Eğer adaylığım kabul edilirse, gidip Tunceli'de çalışacağım' dedi.

Eski Bakan, MHP'den Tunceli Aday Adayı Olmak İstiyor
09 Mart 2015 Pazartesi 11:38

Almanya'nın Duisburg şehrinde dün bir toplantıya gelen eski kültür bakanı Namık Kemal Zeybek, MHP'nden Tunceli mebus namzet adayı olacağını açıkladı.

Eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek, Duisburg'da etkinlik işaret eden Duisburg Merkez ideal Ocağı'nın davetlisi şekilde dün aksam bir konferans verdi. Dernek binasında kalabalık bir davetli grubuna, Türkiye'deki haberleri iki saati aşkın bir sunumla söz eden Namık Kemal Zeybek, konferans sonrası habercilerin sorularını yanıtladı.

'BAHÇELİ'Yİ BEĞENMEK ZORUNDA DEĞİLLER'

Bir soru üstüne Zeybek, Tunceli'den mebus namzet aday olacağını söyledi. Zeybek, Tunceli'den namzet olma gerekçesini şu ifadelerle anlattı: 'Birileri diyorlar ki ya MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli'ye mi oy vereceğiz. Türkiye'nin içerisinde olduğu şartlara göre, secim barajını aşacak dört parti görünüyor. Artık iri bir ihtimalle bölücü parti de, barajı aşıyor. Bu hal karşısında Türk milliyetçilerinin, partilerine oy eda etmek için nazlanmalarının ve mazeret üretmelerinin hiçbir manası kalmamıştır. MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli'yi beğenmeyenler olabilir, beğenmek mecburiyetinde da değiller.

'ERDOĞAN'LA BAHÇELİ'Yİ BİR KARŞILAŞTIRIN BAKALIM'

Ama ben sunu söylüyorum: Recep Tayip Erdoğan ile MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli'yi bir karşılaştırın bakalım ne var. Bilgi deniyorsa bir İlim adamı var, ekonomik doktorasını yapmış bir Bahçeli var. Dürüstlük deniyorsa, ayağına su dökemez. MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli son derece dürüst bir adam. Başbakan yardımcılığı yaptığı devirde de, gayet güzel hizmetleri oldu. Dolayısıyla her şey zıddıyla anlaşılır. Yani Recep Tayyip Erdoğan ile MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli kıyaslandığında Bahçeli, 10 kat daha Erdoğan'dan üstündür. Bu da MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli'ye ihtirazlarımız bulunmamaktadır anlamına gelmez. O öteki birşey. Netice bir karar verilecek. Bu seçimde de ne olursa olsun bizler, MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli'yi dolayısıyla MHP'yi desteklemeliyiz, oylarını artırmalıyız, mebus sayısını artırmalıyız diye düşünüyorum. Ben bunları TV'den söylediğimde, diyorlar ya MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli sana randevu dahi vermiyor, vermesin.

'MHP'NİN ADAYI BİLE ÇIKMIYOR ORADAN'

MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli'nin randevu vermemesi, benim bulunan kişisel bir meseledir. İnsanlar, Şayet kişisel meselelerini Vatan meselesi uğruna art plana atmıyorsalar, o süre İçten değiller. Görüşmezse görüşmesin, onun bileceği bir iş. Benim meselemde MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli meselesi değildir ayrıca. Türk milliyetçilerin partisi deniyor MHP'ye. Bir Türk milliyetçisinin, MHP'yi desteklemekten öteki yapıcak bir işi yoktur. Ben de yalnızca bu inançla, MHP'den hiçbir ati ve ya bakanlık beklemeden, MHP'nin seçimi kazanamayacağı bir kenti Tunceli'yi seçtim. Herkes biliyor MHP'nin adayı dahi çıkmıyor oradan. Böyle bir yerden namzet adayı olduğumu ilan ediyorum, ayın 12'sinden sonrada dosyamı partiye teslim edeceğim. Eğer adaylığım kabul edilirse, gidip Tunceli'de çalışacağım. Neden MHP'ye oy verilmesi gerektiğini halka söylemek istiyorum. Aday göstermeyebilirler, o da onların yetki sahalarına giriyor. Olmasa da gene insanlara, oyunuzu MHP'ye verin diye anlatmaya devam edeceğim.'

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×