Eşini, Elektrik Vererek Öldürmüş

Eşini elektrik verip öldüren koca tutuklandı, bebek ise koruma altına alındı.

Eşini, Elektrik Vererek Öldürmüş
25 Ocak 2014 Cumartesi 13:43

Diyarbakır'da yeni doğum yapan eşi 33 yaşındaki Mübarek Turan'ın şakalarına elektrik akımı verip öldürdükten sonra polisi arayarak "Cinler emretti öldürdüm" diyen 29 yaşındaki Veysi Turan tutuklandı. Öldürülen Mübarek Turan'ın 5 günlük kız bebeği ise koruma altına alınması için Diyarbakır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne verildi.

Merkez Kayapınar İlçesi Huzurevleri Mahallesinde yaşayan Veysi Turan, önceki gece iddiaya göre yeni doğum yapmış eşi Mübarek Turan'a elektrik akımı vererek öldürdü. Üçlü prizin ucunu keserek diğer ucunu uyuyan eşinin şakaklarına dayayarak öldüren Veysi Turan olay sonrası polisi arayarak, eşini öldürmesini cinlerin emrettiğini söyledi. Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlandıktan sonra dün akşam adliyeye sevk edilen Turan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BEBEK KORUMA ALTINA ALINDI

Kocası tarafından öldürülen Mübarek Turan'ın öldürülmeden 5 gün önce bir hastanede sezaryenle dünyaya getirdiği bebeğinin ise polis tarafından Diyarbakır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teslim edildiği öğrenildi. Çiftin ilk çocukları olan ve adı öğrenilemeyen 4 yaşındaki kız çocuğunun ise olay sonrası Veysi Turan'ın yakınları tarafından alındığı öğrenilirken, öldürülen Mübarek Turan'ın babası Hamit Saz, torununun nerede olduğunu bilmediklerini, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne verilen bebek ile 4 yaşındaki torununun kendilerine verilmesini istedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×