Eşi ve 3 çocuğunu öldüren sanık için 144 hapis cezası istendi

Kocaeli İzmit'te eşi ve 3 çocuğunu öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Ramazan Geniş için savcı, toplam 144 yıl hapis cezası istedi.

Eşi ve 3 çocuğunu öldüren sanık için 144 hapis cezası istendi
21 Ocak 2014 Salı 15:18

Kocaeli İzmit'te eşi ve 3 çocuğunu öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Ramazan Geniş için savcı, toplam 144 yıl hapis cezası istedi.

Sanık Ramazan Geniş, 6'ıncı kez hakim karşısına çıktı. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına, tutuklu sanık Ramazan Geniş, avukatı Serap Salı, öldürülen Aysel Geniş'in babası Salih Aysu katıldı. Mahkeme başkanı, maktullerden Aysima ve Aysel Geniş'in ölüm nedeni için adli tıp kurumundan istenen raporun geldiğini belirtti. Her iki maktulün de boğularak öldürüldüğü kaydedildi. Ayrıca olayı gerçekleştiren sanık Ramazan Geniş'in akli dengesinin yerinde olup olmadığı, cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığı ile ilgili raporun da geldiği ifade edildi. Geniş'in akli dengesinin yerinde olduğuna dair raporun geldiği taraflara bildirildi.

SAVCI MÜTALAA VERDİ

Delillerin toplandığı davada Cumhuriyet savcısı, sanık Ramazan Geniş’e bunalıma girerek birinci derece aile yakınları olan eşi ve 3 çocuğunu öldürmek suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini ve diğer suç unsurlar da göz önünde bulundurularak, toplamda 144 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Tutuklu sanık Ramazan Geniş'in avukatı Serap Salı, iddianameye karşı ek süre talebinde bulundu. Mahkeme başkanı, sanık avukatına savunmasını hazırlamak üzere ek süre verilmesine ve duruşmanın karar verilmek üzere 11 Şubat tarihine ertelenmesine karar verdi.

Geçen yıl ocak ayında İzmit ilçesindeki evlerinde anne Aysel Geniş (25), çocukları 7 yaşındaki Gökdeniz, 5 yaşındaki Görkem Geniş ve 1 aylık Aysima ölü bulunmuş, baba Ramazan Geniş soruşturma kapsamında tutuklanmıştı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×