Erzurum'da tehlikeli gerginlik

Erzurum'da terör örgütü yandaşları polisle çatıştı. PTT şubesi ile özel bir bankanın şubesine molotofla saldıran örgüt yandaşlarına polis, tomalarla tazyikli su sıkarak müdahalede bulundu. Erzurum'da, Diyarbakır Lice'deki olayları bahane...

Erzurum'da tehlikeli gerginlik

Erzurum'da terör örgütü yandaşları polisle çatıştı. PTT şubesi ile özel bir bankanın şubesine molotofla saldıran örgüt yandaşlarına polis, tomalarla tazyikli su sıkarak müdahalede bulundu.

Erzurum'da, Diyarbakır Lice'deki olayları bahane eden terör örgütü yandaşları, Yakutiye ilçesi Mahallebaşı semtindeki BDP ve HDP il teşkilatlarının bulunduğu sokak ve caddeyi barikat kurup, lastik yakarak trafiğe kapattı. Yüzleri maskeli grup, PTT şubesi ile özel bir bankanın şubesini molotofla yaktı. Örgüt yandaşları polise taşla saldırdı.

        Bu arada aynı mahallede bulunan karşıt görüşlü vatandaşlar ise göstericilere taş atarak karşılık verdi, zaman zaman birbirlerine kürek ve sopalar ile saldırdı. Polis, göstericilere biber gazı ve tazyikli su sıktı. Mahallebaşı, Tebrizkapı Caddesi polis tarafından kısmen araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Çok sayıdaki iş yeri sahibi olaylardan dolayı kepenk indirdi.

Bu arada Lice'deki bayrak indirme olayını protesto eden küçük bir grup ise ellerinde dev Türk bayrağı ile şehir merkezinde terör örgütü aleyhine slogan atarak, Havuzbaşı'ndaki Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×