Erzurum'da kar yağışı devam ediyor

Doğu Anadolu Bölgesi ve Erzurum, öğle saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına girdi.

Erzurum'da kar yağışı devam ediyor
27 Ocak 2014 Pazartesi 14:58

Doğu Anadolu Bölgesi ve Erzurum, öğle saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına girdi. Sistemin etkisiyle Erzurum, Ağrı ve Kars'ta hafif kar yağışı başladı. Yağışın önümüzdeki Cuma gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

Erzurum'da geçen hafta gerçekleştirilen 'binbir hatim' duasında yapılan kar duası sonrasında şehirde kar yağışı başladı. Hafta sonu yağan karın ardından ikinci kar yağışı da öğle saatlerinde başladı. Kar yağışı Erzurum, Ağrı ve Kars'da Cuma gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Bölgede en düşük hava sıcaklığı eksi olmak üzere Kars'ta 3, Erzurum'da 1, Ağrı'da 2 derece ölçüldü. Kar kalınlığı Erzurum il merkezinde 7, Palandöken'in yüksek kesimlerinde 40, Konaklı Kayak Merkezi'nde 80, Ağrı'da 23 ve Kars'ta 13 santimetre oldu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre; Kar yağışının önümüzdeki Cuma gününe kadar hafif şekilde devam etmesi bekleniyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×