Erzurum'da HDP miting öncesi olay!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın bugün Erzurum İstasyon Meydanı'nda gerçekleştireceği miting için partililer hazırlıklarını yaparken ortalık karıştı. Miting alanı yakınında toplanarak HDP'ye Erzurum'da miting yaptırmayacaklarını söyleyen gruba polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahalede bulundu.

Erzurum'da HDP miting öncesi olay!
04 Haziran 2015 Perşembe 11:20


Çevre illerden takviye gelenlerle 4 bin polisin görev yaptığı HDP mitingi öncesi, gergin anlar yaşandı. Miting alanına yakın bölgedeki ev ve işyerleri Türk bayraklarıyla donatılırken, ellerinde ve sırtlarında Türk bayrakları olan yaklaşık 1000 kişilik grup, saat 10.00 civarında slogan atarak yürüyüşe geçti. 'Ya Allah bismillah Allahüekber', 'Burası Erzurum, Erzurum'dan çıkış yok', 'Apo'nun p..leri' sloganları atarak yürüyen göstericilere  polis engel olmak istedi. Meydanın üzerinden bir helikopter sürekli uçarken, TOMA'lar su sıkarak göstericileri durdurmaya çalıştı. Çıkan arbedede bir polis başından yaralandı. Yaralı polisi almaya gelen ambulansın geçişine izin vermeyen göstericiler polisle çatıştı. Göstericilerden de yaralananlar oldu. 

Mitingi izlemeye gelen yaklaşık 2 bin kişiye, göstericilerin saldırmaması için etten duvar ören güvenlik güçleri yetersiz kalınca jandarmadan takviye istendi. Robocop kıyafetli jandarmalar da göstericilere müdahale etti. 

Protestocu grubun dağıtılmasına çalışılırken, kentin diğer semtlerinde toplanan grupların da mitingin yapılacağı İstasyon Meydanı'na gelmesini önlemek için polis yoğun güvenlik önlemi aldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×