Erzurum İl Sağlık Müdürü Serhat Vançelik profesör oldu

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü görevini 2007 yılından itibaren yürüten Serhat Vançelik profesör oldu.

Erzurum İl Sağlık Müdürü Serhat Vançelik profesör oldu
17 Mart 2014 Pazartesi 13:58

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü görevini 2007 yılından itibaren yürüten Serhat Vançelik profesör oldu. Prof. Dr. Vançelik, İstanbul ve Gaziantep il sağlık müdürlerinden sonra bu ünvana sahip üçüncü il sağlık müdürü oldu.

Atatürk Üniversitesi Oditoryumu'nda düzenlenen törenle profesörlük ünvanını alan Serhat Vançelik’e akademik cübbesi, hocası Prof. Dr. Asuman Güraksın tarafından giydirildi.

Erzurum’da başladığı eğitimini yine bu şehirde tamamlayan ve 1993 yılında Evrenpaşa Sağlık Ocağı’nda hekimliğe başlayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, 1996 yılında akademik kariyerine araştırma görevlisi olarak başladı. 2000 yılında Yardımcı Doçent, 2009 yılında da doçentlik ünvanına sahip oldu. Ulusal ve uluslararası yayınları ve bildirileri bulunan Prof. Dr. Serhat Vançelik, aldığı profesörlük ünvanından duyduğu mutluluğu dile getirerek, Erzurum’a sağlık alanında layıkıyla hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Serhat Vançelik kimdir?

1968 yılında Erzurum'da doğdu. 1992 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1992 - 1993 yılları arasında Hakkari Yüksekova'da mecburi Hizmetini tamamladı. 1993 yılı Ekim ayında Erzurum Merkez Evrenpaşa Sağlık Ocağına Hekim olarak atandı. 1994 - 1996 yılları arasında Sorumlu Hekim olarak görev yaparken 1996 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi oldu. 2000 yılında Yardımcı Doçent olarak atandı. 2000 - 2002 yılları arasında Sağlık Bakanlığı ile Atatürk Üniversitesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde Pasinler Eğitim-Araştırma Sağlık Grup Başkanlığı bölgesinde Sağlık Grup Başkanı olarak görev yaptı. 25 Haziran 2007 tarihinde Erzurumİl Sağlık Müdürlüğü’ne görevlendirildi. 2009 yılı Ocak ayında Doçentlik unvanına sahip oldu. 13 adet yurtdışı dergilerde yayınlanmış araştırma makalesi, 8 adet yurtdışı toplantılarda sunulmuş bildirisi mevcut olup 21 adet yurtiçi dergilerde basılmış makalesi, 26 adet ulusal kongre ve sempozyumlarda sunulmuş bildirisi mevcut. İyi derecede İngilizce bilen Vançelik, evli ve bir çocuk babası. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×