Erzurum güne karla merhaba dedi

Doğu Anadolu Bölgesi ve Erzurum, Orta Akdeniz üzerinden gelen kar yağışlı havanın etkisi altına girdi.

Erzurum güne karla merhaba dedi
26 Şubat 2014 Çarşamba 07:23

Doğu Anadolu Bölgesi ve Erzurum, Orta Akdeniz üzerinden gelen kar yağışlı havanın etkisi altına girdi. Bölgede en düşük hava sıcaklığı Ağrı'da eksi 9 derece olarak ölçüldü.

Kurak ve soğuk bir kış mevsimi yaşayan Doğu Anadolu'da gece saatlerinde başlayan kar yağışı yüzleri güldürdü. Erzurum'da gece başlayan yağış sabah saatlerine kadar aralıklarla devam etti. Erzurum il genelinde kar yağışı nedeniyle çok sayıda köy ve mezra yolu kapandı. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri, kar temizlik, yol kürüme ve tuzlama çalışması başlattı. Palandöken'de kar kalındığı 80, Konaklı Kayak merkezinde ise 100 santimetre olarak ölçüldü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen kar yağışlı hava önümüzdeki 2 gün boyunca Doğu Anadolu Bölgesi'nde ve Erzurum'da etkisini sürdürecek. Yağışlar gece Erzincan ve Iğdır'a karla karışık yağmur olarak düştü. Erzurum, Ağrı, Kars ve Ardahan'a ise kar yağdı. Bölgede gece en düşük sıcaklık Ağrı'da eksi 9 derece olarak ölçüldü. Bölge illerinde ise Erzurum'da 0, Kars'ta 7, Ardahan'da ise 6 derece oldu. CİHAN

Erzurum güne karla merhaba dedi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×