Erzurum Cinsel Saldırı Suçlamasıyla Yargılanan Doçent Beraat Etti

Erzurum'da öğrencisine cinsel saldırıda bulunduğu için hakkında açılan davada yargılanan Atatürk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. A.A., beraat etti.

Erzurum Cinsel Saldırı Suçlamasıyla Yargılanan Doçent Beraat Etti
12 Mart 2015 Perşembe 17:00

Erzurum'da ağaç sulamak için gittikleri bahçede öğrencisine cinsel saldırıda yer aldığı iddiasıyla, konusu için açılan davada yargılanan Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı, Doç. Dr. A.A., beraat etti. talebe S.T.'nin iddiaları dışında kanıt olmadığı gerekçesiyle beraat eden Doç. Dr. A.A., 'Adalet doğrunun yanında. Ne mesut ki adalet var' dedi.

DOÇENTE AĞIR SUÇLAMA

Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü'nden geçen sene mezun bulunan 28 yaşındaki S.T., 10 Temmuz 2014'te polise başvurarak 42 yaşındaki Doç. Dr. A.A.'nın cinsel saldırısına uğradığını iddia etti ve şikayetçi oldu. Öğretim üyesine ilişkin Dadaşkent'teki bahçeyi sulamak için gittiklerini, burada dudaklarından öptüğünü, oral seks yaptığını, üçüncüsünde ise zorla aksi ilişkiye girdiğini iddia eden S.T.'nin şikayeti üstüne Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Kuramı ve Eleştiri Anabilim Dalı Başkanı da bulunan Doç. Dr. A.A. tutuklandı.

MUAYENEDE CİNSEL SALDIRI BULGUSUNA RASTLANMADI

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı'na gönderilen S.T.'nin yapılan muayenesinde herhangi bir cinsel hücum bulgusuna rastlanmadı. Bu rapor üstüne 5 gün cezaevinde kalan Doç. Dr. A.A. tahliye edildi.

TELEFON KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

Hakkında Erzurum 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'nitelikli cinsel hücum ve kişiyi hürriyetinden mahrum kılma' suçundan dava açılan Doç. Dr. A.A. suçlamaları kabul etmedi. S.T.'nin otomobiline zorla bindiğini anlatan Doç. Dr. A.A., ağaç sulamak için gittikleri bahçesinde öğrencisinin kendisini gene zorla öptüğünü söyledi. Ayrıca, S.T.'nin iddia etmesi üstüne mahkeme vasıtası ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan aldırılan kayıtlarda, arayan bireyin her zaman S.T. yer aldığı ortaya çıktı. Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı'ndan mahkemeye gönderilen raporda, Doç. Dr. A.A.'ya ilişkin yer aldığı iddia edilen düzeyi kan örneğinin uyumlu olmadığı belirlendi.

'NE MUTLU Kİ ADALET VAR'

Erzurum 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bu karar duruşmasına çıkan Doç. Dr. A.A. suçlamaları gene kabul etmedi. Savcı Sacit Savaşçı mahkemeye sunduğu mütalaasında mağdurun rızası dışında zorla cinsel saldırıya uğradığına dair kendi beyanı dışında somut kanıt olmadığı gerekçesiyle Doç. Dr. A.A.'nın beraatını istedi. Son sözü sorulan Doç. Dr. A.A., 'Adalet doğrunun yanında. Ne mesut ki adalet var' diye konuştu.

Mahkeme heyeti, A.A.'nın nitelikli cinsel hücum ve kişiyi hürriyetinden mahrum kılma suçlarını işlediğine dair her çeşitli şüpheden ırak ve mahkumiyetine yeterli kanıt olmadığı gerekçesiyle beraatına karar verdi.Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×