Erzincan'da STK'lar, süreçten duyduğu rahatsızlığı AK Parti'ye iletti

Son dönemde yaşanan huzursuzluk ortamı ile Hizmet Hareketi'ne yönelik takınılan tavırdan ve sergilenen tutumdan rahatsızlık duyduklarını belirten Erzincan Sivil Dayanışma Platformu üyeleri, AK parti İl Başkanı Burhan Çakır’ı ziyaret etti.

Erzincan'da STK'lar, süreçten duyduğu rahatsızlığı AK Parti'ye iletti
20 Ocak 2014 Pazartesi 17:08

Son dönemde yaşanan huzursuzluk ortamı ile Hizmet Hareketi'ne yönelik takınılan tavırdan ve sergilenen tutumdan rahatsızlık duyduklarını belirten Erzincan Sivil Dayanışma Platformu üyeleri, AK parti İl Başkanı Burhan Çakır’ı ziyaret etti.

AK Parti Genel Merkezi tarafından geçen hafta AK Parti İl Başkanlığı görevine getirilen Burhan Çakır’ı makamında ziyaret eden platform üyeleri süreç hakkında değerlendirmeler yaparak fikir alışverişinde bulundu. Ziyarete Erzincan Sivil Dayanışma Platformu'na bağlı Erzincan Girişimci İşadamları Derneği (EGİSAD), Şelale Özel Eğitim Hizmetleri AŞ (FEM, Anafen, FEM Akademi Dershaneleri), Esentepe Özel Eğitim Ltd. Şti. (Otlukbeli İlkokul, Ortaokul, Anadolu ve Fen Liseleri), Sema Dağıtım Pazarlama Ltd. Şti., Erzincan Özel Öğrenci Yurtları Derneği (ERYURT-DER), Erzincan Eğitim Gönüllüleri Derneği (EREG–DER), Erzincan Memur Derneği (EMİN-DER), Erzincan Hanımeli Derneği (HANIM–DER) yönetimi ve üyeleri katıldı. AK Parti İl Başkanı Burhan Çakır, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Yapılan ziyaretin ardından Erzincan Sivil Dayanışma Platformu adına bir açıklama yapan EGİSAD Başkanı Güner Ersoy, şunları söyledi: “Ülkemizin gelişmesi ve yükselmesi adına müspet hareketi kendine ilke edinerek topluma faydalı fertler yetiştiren ve toplum yararına atılan her olumlu adıma destek veren Hizmet Hareketi'ne bu günlerde yöneltilen haksız ve mesnetsiz iddialar toplum nezdinde de haksız bulunmaktadır. 17 Aralık'ta başlatılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu neticesinde ortaya çıkan iddiaların araştırılması ve üzerine gidilmesi gerekirken tüm bu yolsuzluk ve rüşvet iddiaları bir kenara bırakılarak Hizmet Hareketi'nin hedef haline getirilmesi ve camiaya karşı bir karalama kampanyasının başlatılarak çeşitli ithamlarda bulunulması bu camiaya gönül veren insanları derinden yaralamaktadır. Toplumda en küçük bir kargaşaya ve olumsuzluğa meydan vermeden ülkemize faydalı bireyler yetiştirme gayesinde olan ve mağdurların daima yanında olan bir hareketin 'çete' olarak tanımlaması kabul edilebilir bir yaklaşım değildir, çünkü çete kavramı kötü amaçlı ve topluma başkaldırı niteliği taşıyan insanlardan meydana gelen bir oluşumdur. Camianın böyle bir oluşumla özdeştirilmesi asla kabul edilemez. Yine yapmış olduğu tüm faaliyetlerini resmi çerçevede sürdüren sivil ve sosyal bu harekete 'örgüt' denilerek yasa dışı bir oluşum gibi gösterilmesi milyonlarca gönüllüsü olan bu hareketin fertlerine yapılan bir haksızlıktır. Ayrıca dünyanın 160 ülkesinde faaliyetleri bulunan, Türkçemizi bir dünya dili haline getiren, bayrağımızı şerefle o ülkelerde dalgalandıran Türk okullarını ve ülkemizin gönüllü elçiliğini yapan, dünya ülkeleri arasında barış köprüleri kuran, dahası yüreğinde Türkiye ve Türk insanına vefa ve minnet hisleriyle dolu bir nesil yetiştiren fedakâr eğitim gönüllülerini hedef göstererek, büyükelçilere 'Bu örgütü muhataplarınıza iyi anlatın' mesajının verilmesi ülkemizin dünya çapında bu kadar güçlü bir lobi gücüne erişmesinde büyük emeği, fedakârlığı ve özverisi bulunan fedakâr eğitim gönüllülerine yapılan haksız bir ithamdır. Erzincan Sivil Dayanışma Platformu olarak yukarıda belirtmiş olduğumuz konularla ilgili duyduğumuz rahatsızlığı ve yapılan haksız ithamların Hizmet Hareketi'ne gönül veren insanları rencide ettiğini AK Parti Erzincan İl Başkanlığına ifade ettik.” CİHAN

Erzincan'da STK'lar, süreçten duyduğu rahatsızlığı AK Parti'ye iletti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×