Ertaş: Türkiye ilerleme gösteren ülkeler arasında

Erzurum Teknik Üniversitesi’nde (ETÜ), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vahdettin Ertaş, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mukim Öztekin ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Birol Aydemir’in katılımıyla “Son 10 yılda Tür.

Ertaş: Türkiye ilerleme gösteren ülkeler arasında
18 Nisan 2014 Cuma 19:23

Erzurum Teknik Üniversitesi’nde (ETÜ), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vahdettin Ertaş, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mukim Öztekin ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Birol Aydemir’in katılımıyla “Son 10 yılda Türkiye’de Para ve Sermaye Piyasalarındaki Gelişmeler” konulu bir panel düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından ETÜ Konferans Salonu'nda düzenlenen panelin moderatörlüğünü ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı yaptı. Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, ETSO Başkanı Lütfü Yücelik ve çok sayıda öğrencinin katıldığı panelin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Muammer Yaylalı, üniversite olarak panel, konferans ve söyleşi programlarına önem verdiklerini ifade etti. Panelistlerden SPK Başkanı Vahdettin Ertaş, son 10 yıl içerisinde Çin’in dünya ekonomisinde en fazla ilerleme gösteren ülke olduğunu belirtti. Ertaş, Türkiye’nin ilerleme gösteren ülkeler arasında olduğuna dikkat çekti. BDDK Başkanı Mukim Öztekin ve TÜİK Başkanı Birol Aydemir de son 10 yılda Türkiye’de para ve sermaye piyasalarındaki gelişmeler hakkında bilgiler aktardı.
CİHAN

Ertaş: Türkiye ilerleme gösteren ülkeler arasında


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×