Eriyen karları temizleme çalışması başladı

Son 50 yılın en sıcak Ocak ayının yaşandığı Doğu Anadolu’nun en soğuk illerinden olan Ardahan’da eriyen kar ve buzlar hem insanlara hem de araçlara zarar veriyor.

Eriyen karları temizleme çalışması başladı
21 Ocak 2014 Salı 17:53

Son 50 yılın en sıcak Ocak ayının yaşandığı Doğu Anadolu’nun en soğuk illerinden olan Ardahan’da eriyen kar ve buzlar hem insanlara hem de araçlara zarar veriyor. Ardahan Belediyesi Çevre Temizlik Bölümü ekiplerince cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışması yapıldı. Eriyen ve erimeye yüz tutmuş tonlarca kar kamyonlara doldurularak boş arazilere döküldü.

Vatandaş ise bu çalışmadan gayet memnun. Ardahan şehir merkezinde ikamet eden Ersin Yıldız, "Ardahan'ın en işlek caddesinde oturuyorum. Her gün düşüp kayma riskiyle karşı karşıyayım. Dün komşumun arabasına eriyen kar kütlesi düştü oldukça hasar var. Saçaklardaki buzlar çok tehlikeli. Araçlarımız karda çok kayıyor. Belediye ekiplerine bizi düşündüğü için çok teşekkür ederim. Gayet bilinçli ve güzel bir çalışma.'' şeklinde konuştu.

Yıllardır soğuk ve sert kışlarıyla meşhur Ardahan'ın bu sene yumuşak bir hava ve iklim yaşanması vatandaşı şaşırttı. Yumuşak iklim beraberinde yollarda çamur ve çukur oluşturması yaşamı olumsuz etkiledi. CİHAN

Eriyen karları temizleme çalışması başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×