Ergenekon ve Balyoz savcılarına tenzili rütbe

HSYK’nın yeni kararnamesi ile daha önce Beşiktaş Adliyesi’nde görev yapan Ergenekon, Balyoz gibi önemli soruşturmaları yürüten savcıların yerleri değiştirildi.

Ergenekon ve Balyoz savcılarına tenzili rütbe
16 Ocak 2014 Perşembe 17:53

HSYK’nın yeni kararnamesi ile daha önce Beşiktaş Adliyesi’nde görev yapan Ergenekon, Balyoz gibi önemli soruşturmaları yürüten savcıların yerleri değiştirildi. Başsavcıvekili olan bazı isimler ise düz savcı olarak görevlendirildi.

Yeni kararnamede, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığına getirildi. Çolakkadının yerine Bakırköy Başsavcısı Hadi Salihoğlu atandı.

İzmir’deki yolsuzluk soruşturmasının bağlı olduğu Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Haydar, Karşıyaka savcılığına atandı. Ali Haydar, Balyoz soruşturmasında da görev almıştı.

Anadolu Yakası Cumhuriyet Başsavcıvekili Savaş Kırbaş, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet savcılığında görevlendirildi. Kırbaş, Balyoz davasında duruşma savcılığı yapmıştı.

Ergenekon soruşturmalarında görev alan ve daha sonra Başsavcıvekili olan Fikret Seçen, Cihan Kansız ve Ercan Şafak’ın düz savcı olarak görev yerleri değişti. Seçen, Gebze’ye, Kansız, Sakarya’ya, Şafak da Kocaeli’ne atandı.

İkinci yolsuzluk soruşturması elinden alınan ve halen Dink soruşturmasını da yürüten savcı Muammer Akkaş, Tekirdağ’a gönderildi.

Beşiktaş’tayken KCK soruşturmasını da yürüten şu an memur suçlarına bakan savcı Adnan Çimen, Büyükçekmece’ye atandı.

TMK 10. madde ile yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Oktay Erdoğan da Bakırköy Başsavcıvekilli olarak görevlendirildi. Hatay’da durdurulan TIR’da arama yapması engellenen Adana Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman, Mersin Cumhuriyet Savcılığına atandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×