Ergenekon sanığının suikast planı deşifre oldu

Erengenekon davasından tutukluyken ölen MİT'çi Kozinoğlu'nun HADEP başkanına suikast planı hazırlığı ortaya çıktı

Ergenekon sanığının suikast planı deşifre oldu
05 Ağustos 2016 Cuma 15:29

Ergenekon davalarının sanıklarından eski MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'nun HADEP Genel Başkanı Murat Bozlak'a suikast planı hazırladığı, uygulama emri verdiği ancak son anda engellendiği ortaya çıktı. Kozinoğlu'uyla ilgili ilginç bilgiyi dönemin MİT Konterterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür verdi. 

Eymür CNN TÜRK'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Gündemi programına telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu.

Eymür, Ergenekon davasından hapis yattığı sırada cezaevinde kalp krizi geçirerek ölen eski MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu'nu, HADEP Genel Başkanı olduğu dönemde Murat Bozlak'ı öldürmek için suikast hazırlamakla suçladı.

Eymür, o sırada amiri olduğu Kozinoğlu'nun suikast hazırlığını kendisinin ortaya çıkardığını ve "uyarı" ile cezalandırdığını söyledi. Eymür, "Bir siyasi parti başkanına suikast hazırlığı yapmasına rağmen neden MİT'ten atılmadığı ve yargılanmadığı" sorusuna ise, "Benim yetkim bu kadardı. Bu soruya üslerim olan Şenkal Atasagun ve Sönmez Köksal yanıt vermeli" diye cevap verdi.

ymür, eski İHD Başkanı Akın Birdal'a yönelik suikast girişiminin ardında ise eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun'un bulunduğunu ileri sürdü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×