Ereğli-Zonguldak karayolunda yoğun kar yağışı etkili oluyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde etkili kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi.

Ereğli-Zonguldak karayolunda yoğun kar yağışı etkili oluyor
07 Aralık 2013 Cumartesi 19:53

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde etkili kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi. Ereğli-Zonguldak karayolunun Soğanlı rampaları mevkisinde yoğunlaşan kar yağışı nedeniyle çok sayıda araç yolda kaldı. Kar yağışı sonrasında yüksek kesimlerde kar kalınlığının 10 santimetreyi bulduğu öğrenildi.

    Ağır tonajlı taşıtların çoğunlukta yolda kaldığı güzergahta, bazı otomobil sürücüleri ise zincir takmak zorunda kaldılar. Bölge Trafik ekiplerinin olası kazalara karşı yolda kontrollü geçiş sağladıkları gözlenirken, bazı araç sürücüleri ise karayolları ekiplerini eleştirdi. Sürücüler, günler öncesinden meteorolojinin duyurmasına rağmen, karayolları ekiplerinin hazırlıksız yakalandığına dikkat çekerek, “Bu kadar kar yağışında eğer araçlar yolda kalabiliyorsa, bu karayolları ekiplerinin başarısızlığıdır.” şeklinde konuştu.

    Bu arada karayollarına ait bir greyderin bölgeye gelerek yolda başlattığı kar temizleme çalışmasının tamamlanması ve yolda kalan ağır tonajlı kamyon ve uzun araçların hareket etmesinin ardından trafik akışı normale döndü. Yolda kar yağışının şiddetini arttırması nedeniyle Ereğli ilçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri tarafından uzun araç ve tonajlı kamyonların geçişine izin verilmiyor. CİHAN

Ereğli-Zonguldak karayolunda yoğun kar yağışı etkili oluyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×