Ereğli Fatih Koleji İngilizce fuarına büyük ilgi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Fatih Koleji öğrencilerinin yıl içinde İngilizce derslerinde öğrendikleri bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi amacıyla düzenlenen 4. İngilizce Fuarı büyük ilgi gördü.Okul bahçesinde düzenlenen...

Ereğli Fatih Koleji İngilizce fuarına büyük ilgi
29 Mayıs 2014 Perşembe 18:13

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Fatih Koleji öğrencilerinin yıl içinde İngilizce derslerinde öğrendikleri bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi amacıyla düzenlenen 4. İngilizce Fuarı büyük ilgi gördü.

Okul bahçesinde düzenlenen fuarda, proje sorumluları kendilerini ziyaret eden öğrenci, öğretmen ve veliler bilmeceler, bulmacalar, bayrak eşleştirme, başkent bulma, hazine bulma, gol atıp soruyu bilme, balonu patlatıp soruyu bilme, yüzen harfler, sinek avlama, Fatih City, tekerleme ve bitiş çizgisine gitme gibi, birbirinden farklı 130 stantta oyun oynayarak hem İngilizcelerini geliştirdi hem hediyeler kazandı.

Okul İngilizce Zümre Başkanı Sebahattin Avşar, fuar ile ilgili olarak yaptığı konuşmada, "İngilizcenin gözle görülür elle tutulur hale getirilmesinin, öğrencilerin çalışmalarla fuara katılıp eserlerini sergilemelerinin olumlu yönde motive ettiğini, fuarımızdaki stantlarda görevli öğrencilerimiz ve etkinliklere katılan diğer öğrencilerimiz ve velilerimiz İngilizce pratik yapma fırsatı yakalayarak, kazandıkları puanlarla hediye standından hediye çekilişine katılma imkanı buldular, hem eğlenip hem öğrendiler. Fuarda görev alan herkese teşekkür ederim." dedi.

Okul Müdürü Sadi Yanık ise "İngilizce öğretmenlerimizin dönem içinde derslerde öğrettikleri konuları öğrencilerimizin pratiğe dökmesi, bunu günlük hayata taşınması ve kullanılabilir alanların oluşturulması ve böyle kapsamlı bir İngilizce Fuarı’nın organize edilmesi bizi çok mutlu etti. Ayrıca, çocukların yüzlerindeki öğrenme isteği çok mutlu etti ve yapılan etkinlikten dolayı emeği geçen öğretmenlere, öğrencilere ve velilere teşekkür ederim.

Fatih Zenginleştirilmiş Eğitim Programı olarak adlandırdığımız sistemde, Uluslararası akredite yabancı dil eğitim sistemi, yabancı dil eğitimini Avrupa Konseyi tarafından belirleyen portfolyo ve dil pasaportu kriterlerine uygun standartlarda gerçekleştirme, Cambridge Üniversitesi'nin sınav kuruluşu Cambridge ESOL tarafından yapılan uluslararası geçerliliği olan University of Cambridge ESOL Examinations (UCLES) sınavlarına katılım çalışmaları devam etmektedir. Bu bağlamda okulumuzda öğrencilerimizin gireceği UCLES sınavları 7 Haziran günü gerçekleştirilecektir." ifadelerini kullandı.

CİHAN

Ereğli Fatih Koleji İngilizce fuarına büyük ilgi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×