Erdoğan'ın vizyon belgesi: Öncelik yeni anayasa

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili vizyon belgesini açıkladı. 'Yeni Türkiye Yolunda' başlığını taşıyan belgede Erdoğan'ın öncelikli hedefinin yeni anayasa olduğu belirtiliyor.Haliç...

Erdoğan'ın vizyon belgesi: Öncelik yeni anayasa
11 Temmuz 2014 Cuma 18:08

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili vizyon belgesini açıkladı. 'Yeni Türkiye Yolunda' başlığını taşıyan belgede Erdoğan'ın öncelikli hedefinin yeni anayasa olduğu belirtiliyor.

Haliç Kongre Merkezi'nde vizyon belgesini açıklayan Erdoğan, belgenin başlığını, 'Yeni Türkiye Yolunda' ismiyle duyurdu. Yeni Türkiye ile neyi amaçladıklarını açıklayan Erdoğan, "Üç başlık bulunuyor. Yeni Türkiye vizyon ile neyi kast ediyoruz? Demokratikleşme şehirleşme uluslararası ilişkiler yolunda adımlar attık. Her türlü engele rağmen demokratikleşme hedefimizden taviz vermedik. Hukukun üstünlüğü refahın artışı demokrasimize sınıf atlatmıştır. Milletimizi eğitimden sağlığa kadar mahrumiyetler içinde bırakan zihniyete son verdik. Üçüncü dönüşüm şehirlerimizde olmuştur." diye konuştu.

Demokrasiyi daha da geliştireceklerini dile getiren Erdoğan, "Demokrasiyi daha da geliştirmek, siyasi ve toplumsal gelişimi daha ileri seviye taşımak hedeflerimiz arasındadır. Yeni Türkiye'yi inşa süreci cumhurbaşkanını halkın seçmesiyle birlikte en parlak dönemine ulaşacaktır. Biz milletimize efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Yönetimin anlayışımız uzlaşma kültürüne dayalıdır. Her türlü vesayete karşıdır. Büyük düşünen vizyoner yönetim anlayışıdır. Paralel kalıntıları bertaraf ederek üst seviyelere ulaşacağız. Suni gerilimlerle milletimizi ayrıştırmaya çalışanların önünde dim dik duracağız. Biz geleceğin peşindeyiz. Biz birliğin peşindeyiz. Bizim çağrımız inşa davetidir. Biz kimseyi reddetmiyoruz." şeklinde konuştu.

Yeni anayasanın öncelikli gündem maddeleri arasında yer alacağını belirten Erdoğan, milletin güven duyacağı bir anayasanın olmazsa olmaz olduğunu ifade etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×