Erdoğan'ın oğluyla yaptığı bütün görüşmeler doğru

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geceyi geçirdiği Artvin'in Kafkasör Yaylası'nda, gazetecilerin soruları yanıtladı.

Erdoğan'ın oğluyla yaptığı bütün görüşmeler doğru
06 Mart 2014 Perşembe 13:09

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geceyi geçirdiği Artvin'in Kafkasör Yaylası'nda soruları yanıtladı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı konuşmaların montaj olmadığını herkesin bildiğini belirterek, "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın ses kayıtlarını ya da telefon kayıtlarını yayınlamasını istedik. Bu yayınlandığı zaman göreceksiniz ki Erdoğan'ın oğluyla yaptığı bütün görüşmeler doğru" dedi. Artvin'de dün partisinin düzenlediği mitingde halka hitap eden Kılıçdaroğlu, geceyi CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan'ın Kafkasör yaylasındaki evinde geçirdi. Bu sabah Hopa'ya gitmek için evden ayrılırken partililerle tokalaşan, ardından da birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı, dün Rize mitinginde yaşanan protesto olayını yadırgamadığını söyledi.

OĞLUYLA YAPTIĞI BÜTÜN KONUŞMALAR DOĞRU

Bir gazetecinin, "Sayın Başbakan oğluyla arasında geçtiği iddia edilen telefon konuşmalarının montaj olduğunu iddia etti ve muhalefet liderleri için de benzer kayıt hazırlayacaklarını, böylece teknolojinin ne noktaya geldiğini gözler önüne sereceklerini söyledi. Bundan hareketle Balyoz ve Ergenekon davalarındaki delillerin tartışmaya açılıp açılmaması konusunda neler düşünüyorsunuz?" şeklindeki sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
"Erdoğan'ın konuşmalarının montaj olmadığını bütün dünya biliyor. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının ses kayıtlarını ya da telefon kayıtlarını yayınlamasını istedik. Bu yayınlandığı zaman göreceksiniz ki Erdoğan'ın oğluyla yaptığı bütün görüşmeler doğru. Onu yayınlamıyorlar. Bizimle ilgili ses kaydı oluşturabileceğini söylüyor. Oluştursun, ben oğluma telefon ederken, 'Oğlum, evdeki paraları sıfırlayın mı' diyeceğim? Bunu söylediğim zaman kargalar bile güler. Ev orada, gelsin ispat etsin. İspat etmeyen namerttir. Ama o kendi ağzıyla, kendi sözüyle 2 günde 5 kez konuşarak paraları sıfırlamak istiyor. Bunlar bir gerçek. 'Oğlum evde ne var, ne yok?' diye sorarken herhalde bu bir montaj değildi."

DEVLETİN BÜTÜN KURUMLARINI ALT ÜST ETTİLER

Balyoz ve Ergenekon davalarıyla ilgili delillerin sahteliğinin uluslararası raporlarla ispat edildiğini kaydeden CHP lideri, " Orada masum insanların yattığını Erdoğan kendisi de söylüyor ama ne gariptirki o davaların savcılığını kendisi yaptı, 'o davaların savcısıyım' demişti. Acaba bugün vicdan azabı çekiyor mu? O masum insanlar içeride yatıyor. Emekli olmuş Genelkurmay Başkanı'na terör örgütü kurucusu muamelesi yaptılar. Yazıktır, günahtır. Devletin bütün kurumlarını alt üst ettiler. Sadece bir kişinin hırsı yüzünden. O kişi de ne oldu sonunda, hırsızlığı ortaya çıktı. Yolsuzluğu ortaya çıktı. Yasalara uymadığı ortaya çıktı. Yargıya müdahale ettiği ortaya çıktı. İhalelere fesat karıştırdığı ortaya çıktı. O kişinin Başbakanlık koltuğunda oturmaması, bir an önce oradan ayrılması lazım."Kılıçdaroğlu daha sonra helikopterle Kafkasör Yaylası'ndan ayrılarak Hopa'ya gitti. 

BÜTÜN TÜRKİYE HOPA OLDUĞU GÜN BU ÜLKEDE HIRSIZLIK, YOLSUZLUK OLMAYACAK

Artvin'den helikopterle Hopa'ya gelen Kılıçdaroğlu, Turan Altuntaş Ticaret Merkezi ve Hopa Belediyesi Konuk Evi'nin açılışını yaptı. Vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, daha sonra da yanına gelen Saadet Partililerle görüştü, "Erbakan hocamız ülkesini severdi, milliciydi. Ona her zaman saygımız sonsuzdur” dedi. Sahil Parkı'na geçen Kılıçdaroğlu, Hopa Belediyesi'nce yaptırılan sanatçı Kazım Koyuncu anıtının açılışını yaptı, 'Yerim yurdum yoktur benim, dünyada bir yerdeyim' yazısı bulunan anıtın önünde fotoğraf çektirdi. Ardından Kazım Koyuncu Sanat Sahnesi'ne geçen ve burada yaklaşık 2 bin kişiye hitap eden Kılıçdaroğlu, insan sevgisinin, barışın olduğu dünyanın en güzel yeri Hopa'da olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi, kendini Hopalı hissettiğini ifade etti. 31 Mayıs 2011 'de Başbakan Erdoğan'ın olaylı Hopa mitingini hatırlatan Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
"Öğretmenimiz Metin Lokumcu hayatını kaybetti. Olaylardan hemen sonra geldim, ailesini ziyaret ettim. Onlar hırsızı daha önceden görmüşlerdi. Şimdi Türkiye ve dünya görüyor. Benim bu ülkeyi yöneten kişiye bir tavsiyem var; Türkiye'yi ne hale getirdiğini gördük, bütün dünya gördü. Aile boyu hırsızlığın ne olduğunu hep beraber gördük. İhaleye fesat nasıl karıştırılıyor hep beraber gördük. Adalet Bakanı'na telefon edip, 'Falan işadamını mahkum olması lazım, onu mahkum ettirin' diye telefon edeni gördük. Böyle kişileri hiç görmemiştik dünyada ama ilk kez tanık oluyoruz. Eğer o temiz bir adam olmak istiyorsa, kamu kaynakları nasıl kullanılıyor onu görmek istiyorsa, namuslu bir adam kimdir, kimliğini görmek istiyorsa gelsin Hopa'ya. Belediye Başkanı'nı ziyaret etsin. Dürüst adam nasıl olurmuş, halkına hizmet eden adam nasıl olurmuş, adam gibi adam nasıl olurmuş Hopa'ya gelsin, Hopa'yı görsün. Hopa'da çay, kahve içsin. Vatandaşın tenini koklasın. Binlerce koruma ile değil, tek başına gelsin buraya.

"RİZE' DE BENİ PROTESTO EDENLERE KIRGIN DEĞİLİM"

Rize mitinginde kendisini bir grubun protesto ettiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:
"Asla onlara kırgın değilim. Başçalan bir yere gittiği zaman gitmeden bir gün önce bunlar protesto edebilir diye milleti topluyorlar, nezarete alıyorlar. Başçalan gittikten sonra serbest bırakıyorlar. Çok şükür ben Rize'ye gittiğim zaman kimseyi gözaltına almadılar. Bundan dolayı çok memnunum. Ben demokrasiye inanmış bir insanım. Elbette ki herkesin farklı görüşü olabilir. Elbette ki herkes şu veya bu partiyi destekleyebilir. Ben bunlara saygılıyım. Benim bir ortak alanım var yurttaşlarım ile kurduğum. Nedir o? Temiz siyaset, kul hakkı yemeyen siyaset, ahlaklı siyaset, erdemli siyaset. Siyasetçi cebini doldurmayacak, hırsızlık yapmayacak, yargıya müdahale etmeyecek. Özgürlüklerin önüne set çekmeyecek. Benim istediğim budur. Bu siyaset dolayısıyla da en büyük güvencem halktır.

"CHP İKTİDARINDA KEMALPAŞA İLÇE OLACAKTIR"

"Bize oy verin, Kemalpaşa Beldesi'ni ilçe yapacağız diye propaganda yapıldığını hatırlatan CHP lideri, "Artvin Milletvekilimiz bunu gördü, kanun teklifi verdi. Geçen Salı günü Genel Kurul'a indirdiler. İlçe olsun isteği kimin oyları ile reddedildi? Onların oyları ile reddedildi. Bir yalanları daha ortaya çıktı. Size sözüm var. CHP iktidarında Kemalpaşa ilçe olacak dedi. Bu sırada kalabalıktan bir kişinin, "Hopa il olsunö sözleri üzerine konuşan Kılıçdaroğlu, "Hopa benim gönlümde zaten il. Karadeniz'in incisi. Özgür insanların olduğu yer. Hopa'yı, Hopalıları seviyorum. Hopa sadece Karadeniz'le değil, bütün Türkiye'de önemli bir inci konumundadır değerlendirmesinde bulundu.

"30 MİLYON AVRO İLE 3 TANE HOPA YARATILIR"

Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'ın telefon konuşmalarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:
"Oğlum evde ne var? diyor. 'Baba, sen biliyorsun', 'Oğlum parayı sıfırladınız mı?' diye ertesi gün soruyor. 'Birazcık kaldı babacığım' diyor. 'Ne kadar kaldı evladım?' diye soruyor. '30 milyon avro kaldı' diyor. 30 milyon avro ile 3 tane Hopa yaratılır. Ben gayet iyi biliyorum. Manisa'da bir üniversite öğrencinin çantasında bir bez pankart çıkmış. Üstünde 'Hırsız var' yazıyor. Polisler, 'Sen Başbakan'a hakaret ediyorsun' diye yakalamışlar. Buradan o polis kardeşlerime sesleniyorum; Hırsız artık devlet sırrı olmaktan çıktı. Onun kim olduğunu Türkiye biliyor, bütün dünya biliyor."

"BENİM İÇİN ALIN TERİ HERŞEYDEN ÖNEMLİDİR"

Siyaseti 76 milyon yurttaş için yaptığını, kendisi, çocukları ve yakınları için yapmadığını anlatan Kılıçdaroğlu, üzerinde adı yazan ve boynuna takılı olan el dokuması atkıyı göstererek "Bu el emeği. Kadın kardeşlerimizin el emeği. Her şeyi elleri ile yaptılar. Alın terleri ile yaptılar. Ne kadar güzel. Buna paha ve değer biçilmez. Bu alın teri ile üretilmiş bir üründür. Hırsızlık malı değildir. Bunu şerefle, onurla ve gururla boynuma asıyorum. Çünkü benim için alın teri her şeyden önemlidirö dedi.

"HOPA'YA BİR GÜN BAŞBAKAN OLARAK GELECEĞİM

Hopa'ya çok kez geldiğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Bir gün Hopa'ya Başbakan olarak geleceğim. Bütün Türkiye Hopa olduğu gün Avrupa birliğinin kapıları sonuna kadar açılmış olacak. Bütün Türkiye Hopa olduğu gün bu ülkede hırsızlık, yolsuzluk olmayacak. Bütün Türkiye Hopa olduğu gün, bu ülkede her ailede huzur olacak. Bütün Türkiye Hopa olduğu gün bu ülkeye barış, dostluk ve kardeşlik gelecek. Bütün dileğim bütün Türkiye Hopa olsun diyerek konuşmasını noktaladı.
Konuşması sırasında kürsüye çıkan küçük bir kız çocuğunu seven CHP lideri Kılıçdaroğlu, partili kadınlara karanfil dağıttı, ardından da helikopterle Giresun'a hareket etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×