Erdoğan'dan 'Yavru Geziciler' çıkışı

İstanbul'da Ensar Vakfı Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Artvin Cerattepe'deki madencilik faaliyetleriyle ilgili, "Şimdi de Artvin'de bir Cerattepe olayı çıktı. Bu Geziciler neyse bunlar da yavru Gezicilerdir" dedi.

Erdoğan'dan 'Yavru Geziciler' çıkışı
27 Şubat 2016 Cumartesi 16:12

İstanbul’da Ensar Vakfı Olağan Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sözlerine, "Başbakanlığım döneminde 'Dindar nesil yetiştireceğiz' dedim, birileri çılgına döndü. 'Bir başbakan böyle konuşamaz' dediler. Neden konuşamayacağımı ben de anlamadım. Ben hedefimi böyle belirlemişim. Ama bu demek değil ki dinsiz olanlara hizmet vermeyeceğiz. Dindar olana da dinsiz olana da hizmetimizi verdik. Bize hakaret edenlere de hizmet verdik. Ama hedefimiz dindar nesildi. Çünkü biliyorduk ki bitaraf olan bertaraf olur, bu yolda böyle yürüdük" sözleriyle başladı.

Erdoğan, “İmam hatiplerdeki öğrenci sayısı bugün 1 milyon 200 bine yükseldi” dedi ve şöyle devam etti:

"İmam hatiplerde proje okullarımız var. Bunlardan seçim yapmak suretiyle bazı profesörlerimiz, doçentlerimiz, yardımcı doçentler ya da doktorasını yapmış hocalarımız, acaba imam hatiplere müdür olmazlar mı? Nerede çıktı bu diyebilirsiniz? Geçmişte bu ülkede bunun örnekleri başka okullarda var. Şimdi ben de teklif ediyorum, hadi bakalım."

"Bunlar yavru Geziciler"

Artvin'in Cerattepe bölgesindeki madencilik faaliyetleri, hukuki süreç tamamlanıncaya kadar durdurulmuştu. Erdoğan bununla ilgili, "Artvin’de bir Cerattepe olayı çıktı. Geziciler neyse bunlar da yavru Gezicilerdir" dedi ve şöyle devam etti:

"Son 3 yılda, 2013 yılı baharından beri yaşadıklarımızı şöyle bir gözünüzün önüne getirmenizi rica ediyorum. Önce İstanbul'da Gezi Olayları denilen park, ağaç bahanesiyle başlatılan ve çok ince planlanmış bir provokasyonla karşımıza çıktılar. Zannetmeyin ki bu İstanbul'da planlandı. Zannetmeyin ki bu Türkiye'de planlandı. Hayır, içerisi dışarısı bu işi beraber planladılar ve birçok yerlerde bunu gördük. O kadar enteresan ki yurt dışı seyahatlerimizde bunun ipuçlarını bulduk. Nereden planlandı bunlar, bunu gördük. İşte bakın şimdi de Artvin'de Cerattepe olayı çıktı. Bu Geziciler neyse bunlar da yavru Gezicilerdir, bunu böyle bilin. Çünkü bunlar Artvin’de alıştıklarını bulamadı, Rize’de bulmadı, Trabzon’da, Ordu’da bulamadı. Şimdi çılgına döndüler. Ne yapacağız? Onun için tekrar bu tür adımlar atmaya başladılar. Kardeşlerim şunu unutmayın hak her zaman galiptir. Görünüşte 3-5 ağacın kesilmesine karşı çıkmak için o başlatılan eylemlerde öylesine bir çevre tahribatına kendileri yol açtı ki, ne ifade ettiler, çıktılar yürüyüşlerde şunu söylediler; 'Yahu hâlen anlamıyor musunuz? Mesele ağaç değil' diyerek bunu ifade ettiler. Niyetlerini açıkça ortaya koydular. Milletimizle birlikte sergilediğimiz kararlı duruş sayesinde, bu provokasyon amacına ulaşmadan hızını kesti."

"Hodri meydan"

Erdoğan’ın konuşmasından diğer satır başları ise şöyle:

“Vesayetin son kalıntılarıyla, paralel örgütüyle, bölücü terör örgütüyle, Suriye üzerinde özellikle ülkemizi köşeye sıkıştırabileceklerini sanan 7 düveliyle, siyasi kriz hiç olmadı, ekonomik kriz beklentisiyle yanıp tutuşan, kifayetsiz muhterisleriyle ülkemizin, milletimizin karşısında kim varsa hepsine birden 'hodri meydan' diyoruz. Çünkü biz 'la galibe illallah' emrine boyun eğmiş, galip olanın sadece Allah olduğuna tüm kalbiyle inanmış insanlarız."

"Yarının Türkiyesi'nde inanın bana ne paralel örgütün esamesi okunacak ne bölücü terör örgütü olacak ne de bugün bize karşı envaiçeşit Bizans oyunu çevirenler olacak. Çünkü yarının Türkiyesi'nde sizler olacaksınız ve sizlerin izinden gelen yeni nesiller olacak."

"Bin yıl dediler, 5 yılda kapandı"

Erdoğan, 19. yılında 28 Şubat post modern darbesine atıfla da şu ifadeleri kullandı:

"Ne dediler o zaman? 'Bin yıl sürecek' dedikleri o parantez hamdolsun 5 yılda kapandı. Türkiye'nin geçtiğimiz 13 yılı Cumhuriyet tarihinin en büyük kalkınma hamlesinin sembolüdür. Hamdolsun 'İmam hatip nesli ne anlar bu işten, onlar gitsin cenaze yıkasın' diyenlere bu süreç, en güzel cevaptır. Böylesi son dönemlere on yıllara bakın, bu hizmetleri yapabilen bir başka kadro geldi mi? Bu dönem aynı zamanda ülkemizde demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü, hak ve özgürlüklerin kurumsallaştırılması gibi, çalışanlar bakımından en büyük mesafenin katedildiği dönemdir. Bütün bu ilerlemelere rağmen karşımızdakiler rahat duruyor mu? Durmuyor, asla. Darbecilerin, vesayetçilerin, paralellerin bu ülkenin ve milletin değerlerine düşman olanların saldırıları hiç bitmedi, biliyoruz ki hiçbir zaman da bitmeyecek."

Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı andı

Erdoğan konuşmasının başında ayrıca, milli görüş hareketinin lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı andı; "Vefatının 5. seneyi devriyesinde eski Başbakanlarımızdan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı hayırla yâd etmek istiyorum. Ömrünü, bu ülkenin ve milletin milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak yeniden ayağa kalkmasına adamış bir dava adamıydı.

Onun hayatı zorlu mücadelelerle, fedakârlıklarla, sarsılmaz bir inanç ve azimle dolu bir hayattı. Her geçen gün rahmetli hocamızın ülkemize yaptığı hizmetlerin önemini, verdiği mücadelenin değerini çok daha iyi anlıyor, çok daha iyi idrak ediyoruz" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×