Erdoğan'dan batıya: O yılan sizi de sokabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101'inci yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen törenlerde yaptığı konuşmada PKK'ya müsahama gösteren batılı ülkelere seslendi

Erdoğan'dan batıya: O yılan sizi de sokabilir
18 Mart 2016 Cuma 10:25

Son Haberler Logo

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101'inci yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen törenlerde konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belçika'nın başkenti Brüksel'de çadır kuran PKK'ya müsaade edilmesine sert tepki gösterdi. 

Erdoğan, "Buradan o ülkelere sesleniyorum. Koynunuzda yılan besliyorsunuz. Beslediğiniz o yılan her an sizi de sokabilir." dedi. 

Erdoğan şöyle konuştu: Belçika orada kalkıp onların paçavrasını dalgalandırmak suretiyle çadır kurmalarına izin verebiliyor. Bunlar dürüst değil, samimi değil. Bunlar ikircikli davranıyorlar. Bugün bayrağı indirmişler, posterleri kaldırmışlar, kimi aldatıyorsunuz. Dürüst olun, samimi olun. Karşınızda aldanacak bir Türkiye yok, bir Türk milleti yok. Bunu biliniz. Bunun adı teröre teslim olmaktır. Bunlar teröre teslim oldular.

PKK ÇADIRLARI KALDIRILDI

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı AB zirvesinin yapıldığı AB Konseyi binasının arkasına, terör örgütü PKK'nın, Belçika yönetiminin izniyle kurulan çadırı boşaltıldı.

Ankara'daki terör saldırısından sadece 2 gün sonra AB Konseyi binasının hemen arkasına çadır kuran PKK'lılar, Türkiye'nin gösterdiği tepkinin ardından çadırı terk etmek zorunda kaldı. Çadır üzerindeki terör örgütünü simgeleyen bez parçaları ve pankartlar kaldırılırken, polis de önlemleri artırdı.

Edinilen bilgiye göre, polis PKK'lılardan zirve boyunca çadıra gelmemelerini ve gösteri düzenlememelerini istedi.

Buna karşın sabah küçük bir grup, çadırın içinden aldıkları iki pankartla zirvenin yapıldığı konsey binasının önüne yürümek istedi. Ara sokaklarda polisin engelliyle karşılaşan PKK'lıların başka yoldan konsey binasına yakın bir yere gitmesine izin verildi.

Bir polis yetkilisi, PKK'lılara gösteri iznini Brüksel Belediyesinin verdiğini söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×