Erdoğan'dan, AB'ye Kararlılık Mesajı: İlerleme Sağlayacağız

Erdoğan, AB Konsey Başkanlığı'na seçilen Donald Tusk'u arayıp tebrik etti ve "Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinde ilerleme sağlaması konusunda kararlıyız." mesajı verdi.

Erdoğan'dan, AB'ye Kararlılık Mesajı: İlerleme Sağlayacağız
23 Aralık 2014 Salı 14:34

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Konsey Başkanlığı'na seçilen Donald Tusk'u arayarak yeni görevinde başarı diledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tusk'a "Türkiye'nin Ab'ye üyelik sürecinde ilerleme sağlaması konusunda kararlıyız." mesajı verdi.
 
Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cemaat'e operasyonda Türkiye'ye yönelik açıklamalarda bulunan Ab'ye karşı sert çıkmış ve "Onlar kendi işine baksın" demişti.
 
ÖNCE TEBRİK SONRA İŞBİRLİĞİ MESAJI
 
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, Tusk'u telefonla arayarak söz konusu göreve başlaması vesilesiyle tebriklerini ve başarı dileklerini iletti.
 
Bugün öğle saatlerinde gerçekleşen telefon görüşmesinde Erdoğan, Türkiye'nin Ab'ye tam üyelik sürecinde ilerleme sağlama konusundaki kararlılığını hatırlatarak gelecek süreçte daha yakın işbirliğinden memnuniyet duyacağını belirtti.
 
"SİZİ BRÜKSEL'E BEKLİYORUM"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ab Konseyi Başkanı'nı Türkiye'yi ziyarete davet etmesine mukabil, Tusk da Erdoğan'ı Brüksel'de görmekten memnuniyet duyacağını kaydetti.
 
Ab Konseyi Başkanı Tusk'un da görüşmede, Türkiye'nin Ab'ye tam üyeliğini hedefleyen müzakere süreciyle alakalı olarak 2015 yılında en azından bir faslın daha açılmasını umut ettiğine de değindiği öğrenildi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×