Erdoğan YAŞ kararlarını onayladı: 586 albay emekli edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün YAŞ toplantısında alınarak kendisine tebliğ edilen kararları onayladı

Erdoğan YAŞ kararlarını onayladı: 586 albay emekli edildi
23 Ağustos 2016 Salı 16:21

Yüksek Askeri Şura toplantısında bugün albayların terfisiyle ilgili alınarak Beştepe'ye sunalan kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandı. 

Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı'ndan bir açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askerî Şûranın 23 Ağustos 2016 tarihinde yapılan toplantısında alınan ve Millî Savunma Bakanı Fikri Işık tarafından arz edilen YAŞ kararını 1612 sayılı Yüksek Askerî Şûranın Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 5 inci maddesi gereğince onaylamıştır. Detaylı açıklama Millî Savunma Bakanlığı tarafından yapılacaktır.. 

ALINAN YAŞ KARARLARI

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarına göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 470, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 71 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 45 olmak üzere toplam 586 albay emekliye sevk edildi.

SUBAYLARIN HİZMET YILI İNDİRİLDİ

YAŞ kararlarına göre üst rütbede subay birikiminin kademeli olarak azaltılması maksadıyla 30 Ağustos 2016 tarihinden geçerli olarak subaylar için öngörülen toplam hizmet süresi 28 yıla indirildi.

434 ALBAY'IN HİZMET SÜRESİ UZATILDI

YAŞ kararlarına göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 372, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 27 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 35 olmak üzere toplam 434 albayın hizmet süresi 30 Ağustos 2016 tarihinden geçerli olmak üzere iki yıl uzatıldı.

 


Etiketler; #erdoğan #yas

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×