Erdoğan: Yargı yoluyla ajanlığın, casusluğun hesabını soracağız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da katıldığı törende Cumhuriyet Halk Partisi'ne yüklendi.

Erdoğan: Yargı yoluyla ajanlığın, casusluğun hesabını soracağız
09 Şubat 2014 Pazar 18:18

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da katıldığı törende Cumhuriyet Halk Partisi'ne yüklendi. Konuşmasının büyük bölümünde 'paralel devlet' vurgusu yapan Erdoğan, TUSİAD'a yönelik eleştirilerini de sürdürdü. Erdoğan, internet ile ilgili düzenleme yaptıklarını ancak bazı kesimlerin bu düzenlemeye karşı çıktığını belirterek, yargı yoluyla ajanlığın, casusluğun hesabını soracaklarını söyledi.

Başbakan Erdoğan, "Kağıthane-Alibeyköy-Mahmutbey, Metro Hattı Temel Atma Töreni ve 201 Aded Erguvan Otobüsün Hizmete Alınma Töreni"ne katıldı. Alibeyköy Meydanı'nda düzenlenen törende partililere hitap eden Erdoğan, internet düzenlemesinden paralel yapı iddialarına, TUSİAD'dan kaset iddialarına kadar pek çok konuda konuştu.

Müteşebbislere ve iş adamlarına yönelik adımlar atıldığını ileri süren Erdoğan, "3. Havalimanı'nın maliyeti 42 milyar dolardır. 20 yıl süreyle bu beş firma burayı yapıp çalıştıracak. Anamuhalefetin genel müdürü kalkıyor bu ortaklardan bir tanesinin adını vererek diyor ki 'başında bulunduğu filanca sivil toplum kuruluşundan ayrılması lazım.' Dün de söyledim, o girişimcimiz oraya ne devletin ne de senin atamanla gelmedi. O girişimcimiz oraya oran üyesi durumundaki tüm üyelerin oylarıyla geldi. Onlar getirdiler, onlar alırlar. Senin demenle bu girişimcimiz oradan ayrılmaz, ayrılmamalı. Çünkü demokrasi mücadelesi budur. Ama bu adam demokrasiyi bilmiyor ki. Bakıyorsunuz, talimatlar yağdırıyor, emirler veriyor, 'oradan istifa etmesi lazım', sen kimsin ya. Sen işine bak." şeklinde konuştu.

AK Parti'nin kapatılması ile ilgili bir yazarın sözlerine ilişkin değerlendirme de yapan Erdoğan, sert sözlerle eleştirilerde bulundu. "Paralel yapının uşağı" nitelendirmesini kullanan Erdoğan, "11 yıldır biz eser üretiyoruz, onlar bize taş atıyorlar. 11 yıldır biz hizmet üretiyoruz onlar sadece hakaret ediyorlar. Bizi yıpratmak için ellerinden geleni yaptılar. Partimizi kapatmaya tevessül ettiler. Şimdi birileri çıkmış kenarlarında köşelerinde paralel yapının uşaklarından bir tanesi çıkmış 'AK Partisi kapatılmalı' diyor. Önüne de bunun bir prof. koymuşlar. Senin aldığın ilim buysa biz batmışız. Senin demokrasi anlayışın buysa biz batmışız." şeklinde konuştu.

CİHAN

Erdoğan: Yargı yoluyla ajanlığın, casusluğun hesabını soracağız


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×